Соки як ліки
 -А Ви пробували пити соки?
-Ну Чому «пробувала»? Купую часто. Мультифрукт, ананасовий, тропік
-Та Ні ж, овочеві, свіжовичавлені. Сокотерапією не захоплюєтеся?


Зараз, пізньої осені, коли літні запаси вітамінів з овочів і фруктів ще не випарувалися, а ціни на них не злетіли в надхмар'я, саме час підняти цю тему. Подивимося на соки, як на засоби лікування, профілактики захворювань та активізації імунної системи.

Моя знайома, коли їй поставили дуже серйозний діагноз і запропонували зробити операцію, вирішила зайнятися самолікуванням. Соками! Пройшовши третій курс, вона вилікувалася, при цьому у неї відновився місячний цикл. У п'ятдесят чотири роки! Ось такий потенціал у сокотерапії.

 Соки як ліки
   У вас немає соковижималки? А міксер або комбайн з измельчающими можливостями? Теж немає? Але терка і шматок марлі знайдеться? Все, можна вивчати тему, і з завтрашнього дня - «Вперед, за здоров'ям і молодістю! »

Приготувати з ранку склянку соку з однієї морквини, пари яблук і шматочка буряка дуже просто. Випитий натщесерце, він дасть енергію на цілий день, переб'є апетит і дозволить перенести сніданок на більш пізній час. На годину-другу.
За цей час всі корисності розійдуться по клітинках, разогреют їх і активізують, наповнять енергією, упорядкують мікрофлору кишечника, прискорять обмінні процеси і дадуть на весь день бадьорість і гарний настрій. Але рецепт природного коктейлю можна міняти, орієнтуючись на проблеми свого організму.

Капустяний сік.   Тартронова кислота і вітамін С - найцінніші складові цього соку для тих, хто хоче схуднути. Капустяний сік чудово працює з флорою товстого кишечника. Має ранозагоювальні та протизапальні властивості. Прекрасно лікує внутрішні виразки органів травлення.

Морквяний сік.   Активний вітамінний напій. Корисний для роботи шлунку і кишечника, нормалізує роботу печінки, покращує зір, колір обличчя. Чудово тонізує весь організм. У сік бажано додавати краплю оливкової (або іншої рослинної) олії. Для кращого засвоєння каротину, що міститься в моркві.

Буряковий сік.   Найпотужніший очищувач печінки, нирок, кишечника від каменів і різних гнильних процесів. Добре допомагає при онкологічних захворюваннях, лікує гіпертонію, підвищує гемоглобін, полегшує перебіг клімактеричного періоду. Сік дуже активний, тому приймати в чистому вигляді його можна не більше 50 г або в суміші з іншими соками.

Картопляний сік.   Лікує виразкову хворобу, гастрити, допомагає при метеоризмі. Курс лікування чистим соком 3-4 тижні по дві столові ложки тричі на день. Можливе додавання до соків з інших овочів.

Селеровий сік.   Цей сік - відмінне джерело кальцію і натрію. Показаний при розладах нервової системи, захворюваннях крові, ожирінні. Відмінно поєднується з іншими соками.

Огірковий сік.   Дуже багатий мікроелементами: фосфор, калій, кальцій, кремній. Вживають при подагрі, так як цей сік має властивість виводити з організму сечову кислоту. Може надати велику допомогу в лікуванні нирок і сечовивідних шляхів, при атеросклерозі, захворюваннях шкіри.

Сік чорної редьки.   Сік чорної редьки застосовують при недокрів'ї, при атеросклерозі. Очисну дію при жовчнокам'яній хворобі і захворюванні органів дихання. Дуже гарний у поєднанні з медом.

 Соки як ліки
   Є такий старовинний російський рецепт «Бальзаму краси» :

- 1 склянка соку буряка
- 1 склянку соку моркви
- 1 склянку соку чорної редьки
- 1 склянку соку яблук
- 1 склянка меду
- 1 склянку горілки

Всі складові зливаються в скляну банку і настоюються в темному місці два тижні. Після проціджування бальзам приймають по столовій ложці вранці і ввечері. Пропорція дана з розрахунку на курс для однієї людини. Якщо немає виразкової хвороби, то можна додати склянку соку лимона. Склад має прекрасні стимулюючі, тонізуючі і омолоджуючі властивості. Приготовляти настоянку слід до січня. Пізніше овочі втрачають свої активні речовини, і засіб не матиме належного ефекту.

 Соки як ліки
   Овочеві соки не дуже смачні, тому при їх приготуванні можна додавати соки яблук, апельсина, грейпфрута. Можна заважати з соками трав'яних культур: петрушки, кропу, шпинату, люцерни, додавати лимонний сік. Це поліпшить не тільки смак, але і корисність. Додавання солі виключено.

Якщо концентрований сік пити важко, можна трохи розбавити мінеральною водою без газу. Добре перед початком курсу сокотерапії очистити кишечник, це підвищить лікувальний ефект. Курс зазвичай проводиться протягом 3-4 тижнів.

Овочеві соки біологічно дуже активні, тому незайвою буде консультація з лікарем.
Автор: Тамара Розинська


 Осінню депресію лікуємо шоколадом!
 Бути як стебло і бути як сталь
У житті, де ми так мало можемо ...
Шоколадом лікувати печаль,
І сміятися в обличчя перехожим!
(М. Цвєтаєва)


Осінь ... Дні стають все коротшими, небо все частіше затягнуте важкими сірими хмарами, золоте листя, так радувала погляд і серце на початку осені, вже облетіла і здається, що ніяких яскравих фарб не залишилося, ні в природі, ні в житті ...

Якщо вас не покидає відчуття незрозумілої туги, часто змінюється настрій, ночами мучить безсоння, а вранці навпаки сонливість, не вистачає енергії і бажання зайнятися навіть улюбленою справою, на душі сльотаву, понуро й сумно - швидше за все, вас долає осіння депресія .

У депресії восени є певні причини:

- Восени відбувається зниження вироблення гормону серотоніну, який відповідає за регуляцію настрою і циклів сон-неспання. Високий рівень серотоніну забезпечує хороше піднесений настрій, викликає почуття задоволеності і щастя.

- Ще один гормон, кількість якого зменшується зі зниженням інтенсивності сонячного світла - допамін, і це зниження може стати причиною зниження концентрації уваги або втрати інтересу до життя.

 Осінню депресію лікуємо шоколадом!
   - Ну а ще причиною нудьги може бути банальний брак вітамінів і мікроелементів в організмі і малорухливий спосіб життя, адже в погану погоду значно важче змусити себе вибратися на прогулянку або тренування.

Ну що ж, вплинути на тривалість дня і змусити сонце довше залишатися на небосхилі ми ніяк не можемо, але внести коректування в свій спосіб життя і раціон харчування цілком в наших силах. І як тут, разом з іншими заходами, що не згадати про такий популярний і улюбленому природний антидепресант як гіркий шоколад .

Як лікували депресію стародавні ацтеки
Невідомо чи страждали від депресії стародавні ацтеки, але от вживати для підняття настрою терпкий і пряний напій, приготований з плодів шоколадного дерева, яке вони називали какао, почали саме індіанські племена. Спочатку це були ольмеки, на зміну їм прийшли індіанці майя, в пантеоні їх богів був навіть бог какао, вони й почали першими культивувати какао-дерева, розбили перші плантації какао. Потім з'явилися ацтеки, в імперії, яку вони заснували, какао-боби використовувалися як гроші, а напою, що бадьорить з них приписувалися не тільки корисні, але часом і містичні властивості.

 Осінню депресію лікуємо шоколадом!
 Красива легенда розповідає, що бог Кецалькоатль із співчуття подарував насіння какао людям, вигнаним з райського саду. З плодів дивовижних дерев, які виросли з цих насіння, люди стали готувати напій, що давав мудрість, силу та енергію.

Європа відкрила для себе дерево какао в першій половині XVI століття, коли Ернандо Кортес, розграбували палац імператора ацтеків Монтесуми і виявив у ньому величезні запаси какао-бобів, привіз іспанському королю і какао-боби, і рецепти приготування напою «чокоатля» (гірка вода) . До речі, всім відомий і улюблений плитковий шоколад навчилися робити тільки в 1847 році, а до цього шоколад залишався виключно напоєм. Він вживався в холодному вигляді - обсмажені какао-боби, що самі по собі мають гіркий смак, змішувалися з водою, а потім у цю суміш додавалися різні інгредієнти - корицю, мед, а потім цукор, ваніль. Напій був досить дорогий, і насолоджуватися його смаком могли виключно аристократи. Недарма офіційну ботанічну назву, яка шоколадному дереву дали в 1737 році - Theobroma cacao, дослівний переклад з латинської - «їжа богів какао».

 Осінню депресію лікуємо шоколадом!
 Плоди дерева какао виглядають дуже ошатно і привабливо. Яскраві - від ніжного зеленувато-жовтого до червоно-лілового і темно-оранжевого кольору - вони схожі на диню з загостреними кінцями, або на ребристі огірки. Усередині плоду - знаходяться зерна фіолетового кольору без найменшого шоколадного запаху, це і є какао-боби. Чудовий аромат і божественний смак улюблених ласощів виникає після складної і тривалої обробки, - ферментації, сушіння, обсмажування, дроблення, пресування, змішування і т.д.

І печаль відступить, і туга пройде ...
Звичайно, в першу чергу шоколад привабливий для багатьох своїм приємним солодким смаком, здатністю танути в роті, запахом і прекрасною сполучуваністю з багатьма продуктами і напоями. Але чому ми виділяємо шоколад з числа інших, також вельми приємних солодощів? За рахунок яких інгредієнтів шоколад має помітним психоактивних дією, чому при споживанні навіть порівняно невеликої кількості цього продукту у нас (у всякому разі, у більшості) помітно піднімається настрій?

Можливо, це відбувається за рахунок досить великого вмісту магнію в какао-бобах, з яких роблять шоколад. Він знімає стрес, позбавляє від відчуття тривоги і допомагає побороти депресію, покращує пам'ять, зміцнює імунітет.

 Осінню депресію лікуємо шоколадом!
 Дослідження показали, що чорний шоколад стимулює в організмі викид ендорфінів - гормонів щастя і таким чином піднімає настрій, дає нам відчуття насолоди і задоволення. Є в чорному шоколаді чудова амінокислота триптофан, з якої утворюється ще один «гормон щастя», серотонін - речовина, нестача якого в осінній період призводить до депресій і зниження життєвого тонусу.

Крім того, в шоколаді є невеликі дози кофеїну і теоброміну, які також відносяться до психостимуляторів, благотворно впливає на працездатність і творчу активність людини. Правда, зміст цих компонентів досить незначне. Так, в одній плитці шоколаду кофеїну міститься всього 30 мг, що дорівнює половині чашки чаю.

Чи буває шоколадна залежність?
Про шоколад, наскільки він корисний і чи немає від нього шкоди, завжди багато сперечалися, і дискусії на цю тему тривають. Досить часто можна чути побоювання щодо виникнення шоколадної залежності.

Так, деякі речовини входять до складу шоколаду, могли б викликати залежність, подібну наркотичної, якби ми вживали шоколад кілограмами. Адже вміст кофеїну, теоброміну, фенілетіламіна, а це все речовини, що потрапляють під підозру, - їх в шоколаді занадто мало. Наприклад, фенілетіламіна (амфетаміноподобним речовина) в шоколаді в 10 разів менше, ніж в деяких сортах сиру. Є в шоколаді і деяка кількість каннабіноїдів - активних речовин того ж сімейства, що і складові марихуани. Але концентрація цих коштів також невелика, і для досягнення скільки-небудь помітного наркотичного ефекту необхідно з'їсти не менше 13 кілограмів шоколаду. Погодьтеся, уявити таку денну порцію улюблених ласощів важко!

Але той факт, що шоколад не може викликати наркотичної залежності, зовсім не виключає залежність психологічну, коли любов до шоколаду набуває якісь патологічні форми. У 98% випадків надмірне споживання шоколаду психотерапевти пояснюють рясно накопиченими психологічними проблемами, які все-таки потрібно вирішувати, а не заїдати шоколадом.

 Осінню депресію лікуємо шоколадом!
 З'їдаючи приблизно грам 40 шоколаду в день (рекомендована доза), ми ніяк не зможемо ні потрапити в залежність від шоколаду, ні завдати шкоди своєму здоров'ю, і навіть навпаки. Адже підняттям настрою користь шоколаду не вичерпується!

Подивіться на його хімічний склад, і вам все стане ясно: калій, магній, кальцій, фосфор, сірка - і всі ці елементи в досить великій кількості. А крім того, мікроелементи - залізо, цинк, мідь, марганець, молібден, кобальт, плюс вітаміни (В1, В2, РР, F). Багатий шоколад і антиоксидантами - флавоноїдами, які покращують роботу кровоносної системи і перешкоджають утворенню тромбів в судинах серця і мозку, він навіть успішно конкурує в цьому відношенні з червоним вином.

За результатами дослідження німецького інституту дієтології (DlfE) в Потсдамі, всього 6 грамів шоколаду в день імовірно асоціюються зі зниженням ризику інсульту та інфаркту міокарда на 39 відсотків. А з досліджень японських учених, вживання до 50 грам шоколаду щодня в значній мірі перешкоджають розвитку раку і виразкової хвороби.

Не підтвердилися і побоювання стоматологів, що від шоколаду розвивається карієс. Все з точністю навпаки, шоколад не руйнує емаль зубів і навіть корисний зубам і ясен. Правда, відноситься все вище сказане тільки до чорного шоколаду, в якому мало цукру, немає молочних компонентів, і кількість какао-продуктів становить 60-80 відсотків. До речі, такий шоколад не шкодить талії і корисний для шкіри, поліфеноли (флавоноїди), що містяться в ньому, сприяють її нормальному функціонуванню та тим самим шкіра зберігає молодість і здоровий зовнішній вигляд.

Отже, якщо в хвилину смутку і печалі, коли за вікном мрячить сумовитий осінній дощик, вас тягне з'їсти шматочок-другий шоколаду, не відмовляйте собі в цьому задоволенні, шкоди точно не буде, а дивись, і настрій підніметься, і сірий день здасться світлішим!
Автор: Ольга Травлеева