Неспецифічний виразковий коліт
 Неспецифічний виразковий коліт (НВК) - дуже підступне захворювання. Це хронічне запалення слизової оболонки товстої кишки невідомого походження з утворенням ерозій. Поширеність НЯК коливається від 28 до 117 випадків на 100 000 населення. Початок захворювання спостерігається між 15 і 40 роками життя, другий пік захворюваності спостерігається у віковому періоді 50-80 років.

Про неспецифічний виразковий коліт

  Незважаючи на те, що етіологія захворювання точно не визначена, в останні роки досягнуто значного прогресу у вивченні виникнення неспецифічного коліту. Вірус або інфекція викликають тільки гострий початок хвороби, а пояснення хронічного походження слід шукати в чомусь іншому. Знижений імунітет, неправильне харчування, вживання ліків (у тому числі контрацептивів і нестероїдних протизапальних засобів), глистяні інвазії, порушений обмін речовин, нестача вітамінів групи В і вітаміну К, стреси, депресія, а також інші захворювання можуть спровокувати появу цієї хвороби. А от куріння і апендектомія в молодому віці запобігають появі НВК.

  У процесі захворювання виникає розвиток запальних реакцій, викликаючи порушення бар'єрної функції кишечника, метаболічні та регуляторні розлади, утворення слизу, хронічну інтоксикацію. НЯК відноситься до аутоімунних захворювань, тобто організм не в змозі боротися з цією хворобою, не в силах припинити гостре запалення кишечника, в результаті чого і виникає хронічний коліт.

  Клінічна картина ЯК залежить від поширеності захворювання і ступеня тяжкості запалення. Основні симптоми хвороби можна розділити на дві групи: місцеві і загальні. До місцевих симптомів відносяться: наявність крові в калі (вона виділяється з прямої кишки і з товстого кишечника), діарея, помилкові позиви до спорожнення, гострий біль у животі, тенезми (хворобливі позиви до дефекації). Серед загальних скарг переважають зниження працездатності, слабкість, втрата ваги.

  Кривава діарея - найбільш частий симптом неспецифічного коліту. Кров з кишечника може виділятися разом з калом, бути змішаною зі слизом і гноєм або в чистому вигляді. При ураженні прямої кишки кров знаходиться на поверхні калу, при ураженні відділів кишки, які знаходяться віддалено, кров виявляється змішаної з калом. У більшості пацієнтів спостерігається часте випорожнення кишечника, частота дефекацій коливається від 4 до 10 разів на добу, а при важкому перебігу захворювання - 12 - 20 разів. Підвищення температури тіла, анорексія, тахікардія, здуття живота, напруження черевної стінки є типовими для гострої стадії захворювання.

  Дуже часто ця хвороба розвивається на психологічному рівні, виникає побоювання людини за стан власного здоров'я і життя, хворий починає перебільшувати, що коліт - смертельне захворювання (астено-іпохондричний синдром). Також не обходиться без депресії і страху виникнення злоякісного утворення (канцерофобія).

Лікування неспецифічного виразкового коліту

  Численні дослідження останніх років показали, що основу медикаментозного лікування складають препарати месалазину .  До появи препаратів месалазину, НВК лікували сульфасалазином, який під дією бактеріальних ферментів в товстій кишці розщеплюється на два компоненти - 5-аминосалициловую кислоту (5 -АСК або месалазин) і сульфапіридин .  Доведено, що сульфапіридин не має протизапальної активності, при цьому несе відповідальність за все побічні ефекти сульфасалазину, частота яких в середньому становить 20-25% .  Вживання цього препарату може викликати нудоту, блювоту, анорексію, диспепсію, головний біль .  Іноді спостерігались алергічні реакції, панкреатит, гепатотоксичність, гемолітична анемія .  Вчені встановили, що месалазин (5-АСК) - єдиний активний компонент, який допомагає знизити запальний процес в кишечнику, тому розробили на його основі цілий ряд препаратів .

 Неспецифічний виразковий коліт
  Неспецифічний виразковий коліт
  Неспецифічний виразковий коліт


  Оскільки при ЯК найбільш важливим місцем дії є товста кишка, то максимальне вивільнення препарату має відбуватися саме тут. Тому до оболонці таблеток пред'являються особливі вимоги. Вибір лікарської форми препарату має грунтуватися на характеристиках конкретного хворого, також слід враховувати відмінності між препаратами месалазину в залежності від вибору оболонки, яка відповідає за його розчинення. У таблетках Асакол   ("Lek", Словенія у співпраці з "Тілотс Фарма АГ" Швейцарія), таблетках і гранулах Cалофальк ("Др. Фальк ГмбХ", Німеччина) і таблетках Мезавант   ("Космо С.п.А.", Італія) використовуються інертні, рН-залежні оболонки, що забезпечують вивільнення месалазину протягом всієї товстої кишки. Асакол і Мезавант розчиняються при рН більше 7, що обумовлює активну дію препарату в потрібному відділі кишечника (рН товстого кишечника - 8, 5 9, 0). Салофальк   забезпечує вивільнення діючої речовини при рН не менше 6, (чуть-чуть менша доза активної речовини досягає товстої кишки, ніж у Мезаванта і асакола). Тому для доброго засвоєння таблетки Салофальк потрібно приймати перед їжею! А ось гранули Салофальк якраз мають оболонку, яка уповільнює звільнення месалазину, щоб дати йому можливість розчинитися в товстій кишці.

  Отже, з точки зору фармакокінетики більш ефективними лікарськими формами месалазину є Асакол, Мезавант, гранули Салофальк, а вже після них ідуть таблетки Салофальк. Перед вживанням даних препаратів обов'язково проконсультуйтеся з лікарем. А також, під час лікування, дотримуйте строгої дієти, відмовтеся від смаженого, гострого і солодкого.
Автор: Світлана Доскоч


 5 каменів для жіночого здоров'я
 Камені здавна зцілюють людей. Вони володіють різними властивостями, у тому числі допомагають жіночому здоров'ю, збільшують вірогідність зачаття, сприяють хорошому перенесенню вагітність і пологів. Літотерапія - один з найдавніших способів, який застосовується для оздоровлення організму людини.

Як використовувати?

Найстаріші методики літотерапії припускали їх включення у вигляді порошків в рецепти лікарських препаратів - це означає, що їх приймали всередину. Крім того, товчені камені змішувалися з кремами і мазями. Нас же цікавить найлегший і безпечний спосіб - лікування за допомогою взаємодії каменів з людською шкірою, наприклад, спеціальний масаж або просто носіння каменів у складі прикрас. Дуже корисно класти камінь на хворе місце і тримати його так 15-20 хвилин.

Де порятунок?

Камені можуть допомогти впоратися з самими різними проблемами. Треба просто правильно підібрати їх і не втрачати з ними контакту! Отже, з усіх корисних каменів ми виділили 5, які найбільш корисні саме для жіночого здоров'я. Про них ми і розповімо докладніше.

Берил   - Камінь, яким ще в далекі часи лікували різні жіночі хвороби. Вважалося, що ті, хто носить цей камінь у персні, не боятиметься опущення матки, в браслетах - не зіткнеться з проблемами сечового міхура і яєчників, в сережках - не буде турбуватися головними болями. Крім того, сучасними Литотерапевти цей камінь рекомендується носити при проблемах з нервовою системою і верхніми дихальними шляхами.

 5 каменів для жіночого здоров'я


Раухтопаз   (димчастий кварц) - засіб, що допомагає у разі, якщо довго не виходить зачати дитину. Завдяки йому підвищується репродуктивна функція і жіночого, і чоловічого організму. Лікувальні властивості цього каменю в чому пов'язані з психікою та нервовою системою. Він має релаксуючим і заспокійливим дією, тому рекомендується гіперзбудливість людям, які не можуть тримати свої емоції під контролем. Камінь допомагає подолати відчай і депресію. Раухтопаз благотворно діє на нирки і підшлункову залозу.

 5 каменів для жіночого здоров'я


Бурштин   допомагає подужати тяготи токсикозу. Носити його треба для цих цілей в районі шлунку. Майбутнім мамам, страждають головними болями і безсонням, треба класти бурштин під подушку. Крім того, він допомагає зберегти вагітність. Янтар допомагає впоратися з такими напастями, як мастопатія, кісти, міоми, рятує при лікуванні зоба і жировиків. Він сприяє гальмуванню патологічного поділу клітин. Янтарна кислота - важлива складова лікування від безпліддя, а також вона допомагає під час вагітності організму матері витримати гормональну перебудову.

 5 каменів для жіночого здоров'я


Гранат   - Камінь материнства! Він дарує вагітним жінкам багато оптимізму, бадьорості, енергії і життєвих сил, сприяє легким і благополучним пологів. Цей камінь варто носити на шиї в срібній оправі тим, хто страждає від захворювань легеневої системи. Крім того, гранат в золотій оправі рятує від головних болів, захворювань горла. Гранат сприяє очищенню організму. Він благотворно впливає на кровотворення, сприяє регенерації тканин, заспокоює нерви, зміцнює імунну систему.

 5 каменів для жіночого здоров'я


Лазурит - Неймовірно красивий «небесний камінь». Він допомагає зберегти вагітність. Вагітним жінкам радиться носити на руці прикраса з цим каменем - воно вбереже від викидня і допоможе легше перенести вагітність, позбавить від токсикозу. Лазурит зміцнює розум і тіло. Він успішно справляється з нервовими захворюваннями, мігренню, робить сон міцним і солодким. Лазурит допомагає врегулювати місячні. Він виганяє камені з нирок, полегшує страждання, викликані проблемами з хребтом, болями в попереку. До речі, кажуть, що щоденне споглядання цього каменю добре відбивається на стані зору.

 5 каменів для жіночого здоров'я

Автор: Яна Колосовська