Генетична спадковість людини - подарунок або вирок?
 У травні 2013 року в американській газеті The New York Times в колонці «Мій медичний вибір» голлівудська актриса Анджеліна Джолі повідомила про пройдену операції з видалення молочних залоз. Передумовою до хірургічного втручання стала заява медиків про 87-відсоткову ймовірність виникнення у зірки захворювання рак грудей. Наскільки виправдані оперативні заходи в разі відсутності прямих свідчень? Генетична спадковість людини -подарок або вирок?

Алопатичне підхід з його вузькою спеціалізацією в сучасних тенденціях західної медицини - не рідкість. Тіло людини прирівнюється до механізму, деталі якого можна вилучати і міняти на інші. Сучасну людину переконують, що провести операцію, до якої є тільки гіпотетична схильність набагато простіше і вигідніше, ніж прийняти генетичні особливості свого організму і взяти на себе відповідальність за його здоров'я.

Однак багаторічний досвід традиційної медицини показує, що у людини немає «зайвих» органів. Хірургічне втручання і видалення будь-якого органу виправдане лише тоді, коли це єдино можливий вихід. Втративши селезінки, нирок, молочної залози або іншого органу організм змушений працювати в екстремальному режимі, що в свою чергу, може негативно відбитися на тривалості життя.

Піддавати своє тіло скальпелю без прямих показань неприпустимо. До генетичним прогнозами слід ставитися як до інформації, з якої слід отримати користь і попередити потенційно можливі неприємності.

Що таке генетична схильність?

Поняття «генетична схильність» показує, що з двох чоловік, що живуть в однаково поганих умовах, з більшою ймовірністю захворювання виникне у того, у кого є до нього сімейна схильність. Відповідно, випливає висновок: щоб не хворіти, необхідно піклуватися про себе і вчасно усувати фактори ризику.

Наведемо наочний приклад: в сім'ї генетична схильність до ожиріння. Досить часто люди сприймають схильність як саму проблему - «якщо всі мої родичі огрядні, значить, я буду таким же незалежно від того, що я роблю». - Так людина отримує «привід» не стежити за собою. Однак якщо він буде харчуватися раціонально і дотримуватися мінімально необхідних фізичних навантажень ожиріння йому не загрожує. Те ж саме можна сказати і про інших захворюваннях.

 Генетична спадковість людини - подарунок або вирок?


Як жити без хвороб?

Помилки під час ділення клітин в організмі людини відбуваються постійно. Імунна система контролює цей процес - деформовані клітини «знищуються» лейкоцитами. Генетичні зміни в організмі виникають лише тоді, коли імунітет людини ослаблений. Щоб попередити виникнення генетичних збоїв необхідно зміцнювати захисні сили організму. Негативне мислення і нездоровий спосіб життя - фактори, що притягають захворювання.

Що робити, якщо ви в групі ризику?

Чим більше людей у ​​вашій родині страждало від якого-небудь захворювання, тим вище ризик виникнення його у вас. Однак у ваших силах попередити перебіг хвороби.

Гіпертонія.   При схильності до гіпертонії контролюйте тиск, як мінімум, один раз на півроку. Після сорока років зробіть комплексне обстеження організму і слідуйте профілактичним заходам, попереджуючим хвороби серця.

 Генетична спадковість людини - подарунок або вирок?


Хвороби серця. Якщо у вашого батька чи діда в анамнезі був інфаркт, і вони страждали від ішемічної хвороби серця у віці до 55 років, а мати або бабуся - до 65 років, отже, ймовірність захворювань серця у вас висока. Щоб мінімізувати її займайтеся спортом, обмежте спиртні напої, не паліть, підтримуйте вагу в нормі, обмежте жирну їжу і навчитеся перемагати стрес.

Цукровий діабет.   Спадковими є обидва типи діабету - інсулінозалежний і інсуліннезалежний. З метою попередження недуги багато рухайтеся, обмежте жири і легкі вуглеводи, підтримуйте нормальну масу тіла, раз на рік досліджуйте кров на визначення рівня глюкози.

Алкоголізм.   Якщо в родині були випадки захворювання, контролюйте кількість споживаного спиртного. Не ігноруйте думку оточуючих, якщо вони вважають, що ви зловживаєте. При втраті контролю зверніться до фахівця для позбавлення від залежності.

Рак грудей.   Якщо у вас генетична схильність до захворювання спільно з медичним фахівцем виробіть тактику, що включає кількість і періодичність проведення УЗД і мамографії. Крім того, щомісяця в один і той же день циклу самостійно обстежте груди на наявність ущільнень.

 Генетична спадковість людини - подарунок або вирок?


Депресія.   З схильністю до депресії зробіть повноцінний відпочинок частиною вашого життя. Здійснюйте прогулянки на свіжому повітрі, відвідуйте сеанси масажу і займайтеся фітнесом, влаштовуйте культурні походи в музеї, картинні галереї тощо

Здоровий спосіб життя, віра у власні сили і позитивний настрій здатні виправити будь-які проблеми, в тому числі, генетичні! Здоров'я вам на довгі роки!
Автор: Наталя Бартукова


 Хвороби - від страху
 Хто з нас у дитинстві не боявся залишатися на самоті в темній кімнаті або дивитися мультики про злом сірому вовку? Так, усім нам властиві дитячі страхи. На жаль, але вони переслідують нас все життя. Так, що ж насправді страх із себе представляє?

Страх і його різновиди

Страх - це емоційний стан людини, валять до відчуття якоїсь небезпеки. З точки зору медицини, страх несе в собі негативну енергію. Вчений К. Ізард відніс страх до базових емоціям, тобто до вроджених почуттям. Людина, яка боїться, своєю поведінкою наближає себе до якогось наступаючого лиха, намагаючись уникнути його. Причин же страху може бути безліч: загрози, пригніченість, стреси, депресія, самотність, покинутість, низька самооцінка, почуття провалу і т.д. Перелік можна продовжувати нескінченно.

В результаті, людина відчуває брак уваги близьких, шукає притулку і захисту від чогось. Сам страх може перейти в більш складну форму - фобію. Вона ж стає нав'язливою ідеєю, пов'язаної з певним предметом або ситуацією. Наприклад, хворий через свою хворобу боїться померти і постійно про це думає. Така фобія просто не дасть йому можливості вилікуватися, якщо він від неї не позбутися.

Фобія викликає й інші серйозні хвороби, і не тільки в психологічному аспекті. Якщо жінка дуже боїться народити дитину, у неї виникає страх. У підсумку вона ніколи не завагітніє, у неї будуть з цим проблеми. Це всього лише маленький приклад. Звичайно, у кожної людини є свої індивідуальні страхи, просто хтось боїться більше, хтось менше.

Страх у людини може проявлятися як і в агресивному (збудженому), так і в пригніченому стані. У народі страх ще називають: жах, тривога, переляк, паніка. Наприклад, якщо страх раптовий, значить це переляк, паніка, а якщо ж тривалий - тривога, депресія. Саме вони є його різновидами.

Філософи дискутують щодо тривожного стану людини. Одні стверджують, що страх дуже негативно впливає на організм, інші ж вважають, що, завдяки йому, людина може передбачати небезпеку і зуміти уникнути її. На жаль, твердо сказати, що це дійсно так, складно. Адже вчені довели, що страх спричиняє хвороби і впливає на їх перебіг.

 Хвороби - від страху


  Справжня причина недуги

Іноді легка боязнь, розвиваючись, може перетворитися у велику озлобленість. Наприклад, неприязнь до протилежної статі, небажання спілкування з кимось викликають сексуальні розлади і невдачі в особистому житті. Хвороби жіночих органів можуть виникнути через страх бути поганою матір'ю, а також через почуття самотності і браку уваги коханої людини.

Хвороби шлунково-кишкового тракту з'являються від постійного невдоволення, страху бути приниженим, відчуття своєї неповноцінності. Одним словом, провиною всьому занижена самооцінка. А ось підвищена вага супроводжує людям нервовим, які весь час намагаються заїсти свої проблема чимось солодким. І ще, незадоволеність собою та іншими, провал на шляху до наміченої мети, образа на батьків спричиняють підвищення холестерину. Останній порок може передаватися у спадок, на генному рівні.

Від ворожнечі ж виникають хвороби нирок, жовчного міхура. Гордість заважає пробачити людину і зробити перший крок до примирення. І цього разу, знову ж, її супроводжує страх приниження. Звичайно, сказати слово «пробачити» легко, а от в душі забути нанесену біль - складно, але треба, якщо вам дороге ваше здоров'я. Просто треба згадати самим, що ми далеко не ідеальні і теж часом когось ображаємо, а кожна людина - дзеркальне відображення іншого, ми всі між собою схожі.

Серцево-судинні захворювання трапляються з тими, хто відчуває почуття провини, пригніченість чимось, нерозділене кохання (сам звинувачує себе в тому, що зробив щось не так для коханого (-ій), боїться його (її) втратити). А інфаркт та інсульт відбуваються з тими, хто прагне досягти успіху в житті, тому біжить з нею наввипередки, не приділяючи уваги своєму здоров'ю. Від інсультів найбільше помирають чоловіки, які ніколи не дозволяли собі ні перед ким здаватися і не зупинялися перед наміченою метою.

Простудні захворювання, бронхіт, астма, пневмонія виникають, так само як і онкологічні, - від затаїв образу. Сварки в родині призводять до болів в горлі, подібними ж проблемами страждають і пліткарі. Неправильне спілкування з людьми, невдоволення, брехня, недовіра - все це теж тягне за собою бронхіт і астму.

  Конфлікт між душею і тілом породжує душевні розлади і захворювання мозку. Від сильного переляку може бути безсоння і навіть галюцинації, а також психічні захворювання. Також, від бездіяльності, відсутності конкретної мети, нерозуміння для чого потрібно жити, людина поступово божеволіє.

 Хвороби - від страху


Як лікуватися?

Кожна людина хоче бути здоровий, але не в кожного виходить. По-перше, треба знайти в собі свій страх. З'ясувати, чого ж я насправді боюся? У чому головний корінь проблеми? Треба почати з ним боротися, переступити через нього, і просто відпустити. Уявити, що викинули його в сміття, як непотрібний клаптик паперу. Страх йде, якщо ми самі зізнаємося собі в ньому, прощаємо інших і себе.

Психологи пропонують просту формулу боротьби зі страхом. Потрібно в підсвідомості звернутися до нього: «Ти більше не гнався за мною, ти пішов назавжди, я не боюся (вкажіть те, чого ви боялися)». Повторюйте до тих пір, поки не відчуєте результат.

Ну і пам'ятайте, що це усуне тільки психологічну причину, адже окрім страхів існують ще інфекції та віруси. Звільнившись від негативних думок, ви тільки налаштуєте свій організм на позитивний прийом, давши, йому можливість перемогти хворобу, але, ні в якому разі, не відмовляйтеся від медичних засобів та лікарських рекомендацій.
Автор: Світлана Доскоч