Чим корисні овочі?
 Всім давно відомо, що овочі та фрукти - справжнє джерело вітамінів. Овочі ж ми їмо майже весь рік - консервуємо на зиму, зберігаємо в природному вигляді, заморожуємо, робимо салати і соки, готуємо супи.

  Про овочі

В овочах містяться не тільки вітаміни, але і амінокислоти, які в людському організмі перетворюються на білки. Останні ж можуть надходити в організм і через м'ясні продукти. Тільки, у другому випадку, йде зворотна дія: тваринний білок в організмі розщеплюється на амінокислоти, а потім перетворюється в людській білок - протеїн. У результаті ускладнюється робота всіх органів, навантажується печінка, підшлункова залоза, нирки тощо Виявляється, що саме білки рослинного походження легко засвоюються і приносять користь організму. Легко помітити, що вегетаріанці набагато менше хворіють і ніколи не страждають ожирінням, у них не утворюється целюліт. А секрет в тому, що за допомогою овочів організм засвоює тільки те, що йому потрібно, і при цьому добре працює, без збоїв.

Денна норма вживання овочів (без картоплі) для дорослої людини складає 400 г, незалежно від пори року. У раціоні вони повинні бути присутніми вранці, за обідом і ввечері, тобто завжди. При термічній обробці овочів втрачаються корисні речовини. Тому овочі потрібно готувати в мінімальній кількості киплячої води, бажано в шкірці. Будь-яке варене блюдо можна урізноманітнити, додавши в нього в три рази більше овочів.

  Особливо цінні соки з овочів - вони засвоюються протягом 15 хвилин після прийому. У день можна вживати не більше 15 г, перед їжею, з інтервалом 3:00. Бажано не підсолоджувати. Два лідируючих соку серед овочів - це картопляний і морквяний. Хоча б раз у житті їх вживає кожна людина.

 Чим корисні овочі?


  Картопля

  У багатьох країнах картопля є практично другим хлібом, люди не уявляють свого існування без нього. Сік картоплі допомагає нормалізувати обмін речовин, очищає організм, нормалізує травлення, лікує нервові розлади (наприклад, ішіас, зоб), знижує підвищену кислотність шлунка, кишечника, тому його рекомендують при гастритах і колітах. Можна вживати 100 мл соку щодня натще.

  Печена картопля вживають при серцевій недостатності, так як він багатий солями магнію і калію, які благотворно впливають на серце. А якщо є печена разом зі шкіркою, то про проблеми підвищеного тиску можна забути.

  Відвареної «у мундирі» розминають, додають 1 столову ложку рослинної олії і 2-3 краплі йоду, розмішують, викладають на ганчірочку і прикладають на груди біля горла, укутують на ніч, як компрес. Допомагає при бронхіті, запаленні верхніх дихальних шляхів. А при нежиті та застуді дихають парою відвареної картоплі в мундирі.

 Чим корисні овочі?


  Морква

  Морквяний сік корисний при дерматитах, кон'юнктивітах, шлунково-кишкових захворюваннях. Його можна пити до 3 л на день, але тільки якийсь час - з перервами. Рекомендують годуючим матерям для додавання молока. І він ще справжньою цілитель при виразці шлунка і ракових захворювань, також підвищує імунітет, поліпшує роботу підшлункової залози, зміцнює нервову систему і тонізує організм. А ось надмірне вживання морквяного соку викликає пожовтіння шкіри на руках.

  У цьому овочі міститься багато корисних мікроелементів, в основному вітамін А, зі змістом якого поліпшується стан шкіри, очей і навіть опорно-рухового апарату, поліпшується склад крові і діяльність серця. Такі хвороби як сухість шкіри, дерматити, кон'юнктивіти якраз виникають через нестачу вітаміну А. Також морква містить вітаміни В, С, D, Е.

 Чим корисні овочі?


Осінньо-зимові страви для здоров'я

Виявляється, що з овочів можна приготувати таку їжу, яка буде допомагати підтримувати здоров'я. Ось перелік декількох рецептів:

1. Кисла рожева капуста.   100 г кислої капусти змішати з 2 столовими ложками бурякового соку. Додати 1 столову ложку рослинної олії і третю частину цибулини. Виходить ось такий капустяний салат.

Кисла капуста   корисна при діабеті.

  Буряковий сік   підвищує гемоглобін і взагалі лікує практично будь кров'яні захворювання. Можна вживати максимум 0, 5 л на день і то бажано в суміші з морквяним соком, оскільки буряк виробляє сильний очищуючий ефект. При її неправильному вживанні може виникнути діарея, запаморочення і нудота.

2. Салат з кислої капусти і яблук.   Змішати 100 г кислої капусти з половинкою яблука, заправити 1 столовою ложкою соняшникової олії, додати трішки цибулини.

Деякі фрукти з овочами дуже добре поєднуються, в тому числі і яблуко . Допомагає при авітамінозі, зниженому імунітеті, анемії, подагрі, при хронічному ревматизмі. Наступне корисне блюдо теж з яблук.

3. Для поліпшення роботи мозку.   Змішати 100-150 г тертих яблук з апельсиновим соком і 15 волоськими горіхами (або будь-якими іншими). Якщо немає горіхів і апельсинового соку, можна змішати яблука за іншим рецептом. Додати до них кілька ложок збитих вершків, 2 чайних ложки лимонного соку та меду.

Лимонний сік   рекомендується при атеросклерозі, зниженій кислотності в шлунку.

Мед   усуває втому, запаморочення, знімає головний біль, підвищує самопочуття, поліпшує склад крові.

Грецькі горіхи   є полівітамінним засобом. Дивно, але навіть їх зовнішній вигляд дуже нагадує людський мозок! Волоські горіхи допомагають поліпшити мозковий кровообіг, зміцнюють серце, борються з діареєю.

4. Огірковий салат.   Взяти два однакових огірка, очистити від насіння. Додати петрушку, цибулю, зелень селери (все береться за смаком) і 30 арахісових або кедрових горіхів.

Огірок   має сечогінну дію, покращує ріст волосся, зміцнює м'язи і судини. Містить багато калію, натрію (завдяки чому нормалізує тиск), фосфору і кальцію. Також перешкоджає атеросклерозу, покращує пам'ять.
Автор: Світлана Доскоч


 Поговоримо начистоту: здоров'я кишечника
 Важливим аспектом здоров'я людини є своєчасне виведення з організму шлаків і токсинів. Накопичення останніх істотно скорочують тривалість життя - свідчать вчені та лікарі. Роботу по очищенню організму від шкідливих і отруйних речовин бере на себе кишечник. Щоб він добре виконував покладені на нього функції, про нього необхідно піклуватися.

Кишечник - це частина травної системи, роль якої - виводити з організму всі ті елементи, які йому не потрібні і, більше того, можуть представляти для нього загрозу. Процес очищення відбувається після того, як неперетравлені частинки потрапляють з тонкого кишечника в товстий. У цьому відділі всмоктуються мінеральні солі і вода, а решта напівтверда маса складається на 60-70% з води і на 10-30% з бактерій, які об'єдналися з мертвими клітинами, нетравне клітковиною та іншими речовинами. М'язова оболонка кишечника проштовхує відходи життєдіяльності людини до виходу, що залежно від кількості клітковини може займати від 12 до 24 годин.

Якщо не все гладко ...

В ідеальному варіанті, очищення кишечника відбувається щодня і не супроводжується неприємними симптомами або дискомфортом. Здуття і тяжкість внизу живота, бурчання, болю і зниження апетиту при відсутності стільця є ознаками запору. Запори - головна проблема кишечника і бич сучасності.

Якщо дефекація не відбувається вчасно і неперетравлювані частинки, шкідливі бактерії і їх побічні продукти, а також виділення самого кишечника застряють всередині, то шлаки, токсини і отрути починають всмоктуватися в кров і, тим самим, отруювати весь організм.

Чим небезпечні запори?

Кацудзо Ніші , Творець власної системи здоров'я і автор книги «Правила очищення»   стверджує, запори становлять небезпеку:

- Сомоотравленіем організму і перевантаженням нирок;
- Передчасним старінням шкіри;
- Погіршення пам'яті;
- Зниженням працездатності;
- Порушеннями загального самопочуття.

 Поговоримо начистоту: здоров'я кишечника


Розбираємо завали

До запору може призвести безліч чинників і, в більшості випадків, всі вони є наслідком способу життя. Розглянемо найбільш поширені передумови до дискомфортного стану.

Нездорова слизова оболонка кишечника.   Іноді внутрішня оболонка кишечника не виробляє достатню кількість слизу, щоб калові маси могли безпроблемно просуватися на вихід. Зважаючи на це, вони можуть там застрявати. Здоров'я слизової оболонки кишечнику підтримується вітаміном А.

Безладне харчування.   Якщо протягом дня ви їсте набігу, відмовляючи собі в нормальному гарячому обіді або, взагалі, їсте дуже мало, в кишечнику не встигають утворитися маси, які можуть викликати достатню роздратування його стінок, щоб проштовхнутися до виходу.

Недостатнє споживання рідини.   Без нормальної кількості води відходи життєдіяльності не наберуть необхідної консистенції і, залишаючись твердими, не зможуть вільно покинути організм.

Дефіцит клітковини.   Наявність клітковини в організмі - необхідна умова для безпроблемного стільця. Люди, основою дієти яких є риба, м'ясо, яйця, випічка та сири більшою мірою схильні до запорів, ніж ті, які «роблять ставку» на сирі овочі, фрукти та необроблені зернові. Добова норма споживання клітковини становить 25 грамів.

Стреси.   Переживання і стреси є найпоширенішими факторами, які сприяють виникненню закрепів.

 Поговоримо начистоту: здоров'я кишечника


Здобувши невагомість

Щоб життя стала легкою, вивчіть і дотримуйтесь елементарних правил!

Підтримуйте водний баланс.   Щоб бути здоровими, випивайте в день 1, 6-2 л води, в тому числі, в якості вмісту страв.

Їжте неспішно.   Коли ви їсте в спокійній обстановці, ваш шлунок і кишечник ритмічно скорочуються, утворюючи своєрідні хвилі, що стимулює просування «сміття» до виходу.

Намагайтеся відвідувати туалет по першому позиву.   Пригнічуючи бажання сходити в туалет, ви змушуєте відходи життєдіяльності перебувати в організмі довше покладеного, що сприяє їх обезводнення і затвердеванию.

Не йдіть на поводу задоволень, не передбачених природою.   Якщо ви практикуєте анальний секс, ви повинні віддавати собі звіт, що сфінктер, розташований в анусі, створений для того, щоб випускати зайве з організму і нічого в нього не пускати. Часте ігнорування цього правила призводить до зниження тонусу сфінктера, що загрожує «гострими» проблемами.

Їжте більше клітковини.   Джерелом природного клітковини є овочі, фрукти, бобові й зернові. Клітковина умовно поділяється на розчинну   і нерозчинну .   Розчинна клітковина , Поглинаючи воду, при попаданні в шлунок перетворюється на желе. Вона дає відчуття насичення, блокує відкладення холестерину, знижує рівень глюкози в крові. Консистенція нерозчинної клітковини   за зовнішнім виглядом нагадує губку, вона надає необхідний обсяг масам, які очікують дефекації. Даний вид абсорбує жовчні кислоти, щоб потім вийти разом з ними.

Підтримуйте популяцію корисних бактерій.   Лактобактерії сприяють нормальному травленню, створюють сприятливі умови для перетравлення їжі і захищають від інфекцій, переносячи грибками і шкідливими бактеріями. Ви можете отримати їх з живого йогурту або придбати в якості аптечного препарату.

Медитуйте.   Навчіться розслабленню, філософському підходу до життя і збереженню відмінного настрою в будь-яких обставин. Ваше життя стане легше і щасливіше.

Будьте здорові!
Автор: Наталя Бартукова