Будьте успішними - перетворюйте стрес в енергію!
 Сучасні антистрес-технології закликають нас боротися зі стресом, перемагати його в самому зародку і будувати життя без нього. У гонитві за розміреним життям і пошуком методик «перемоги над стресом» ми не враховуємо головне - стрес це і є саме життя, він задуманий природою для поліпшення якості нашого буття. Єдина дія, яке ми повинні зробити в стресовій ситуації - перетворити стрес в енергію! Як це зробити - читайте у статті.

Стрес є однією з найбільш «модних» тем для обговорення. Йому присвячено безліч наукових робіт, про нього говорять з екранів телебачення і динаміків радіо. А вже скільки створено способів приручення стресу - і не злічити! Стрес винен у всіх наших бідах - від випадіння волосся і збоїв менструального циклу до розриву відносин з коханою і труднощів у вихованні дітей. Стрес - це культ, який необхідно підтримувати! А адже як інакше, ми живемо в умовах, які вимагають від нас негайних реакцій і екстрених рішень і, як ми знаємо, останні і є джерелом стресу. А тепер задумайтеся, ви дійсно впевнені в тому, що наші предки не знали що таке стрес? Невже тільки в епоху інформаційних технологій ми зіткнулися з цією напастю?

У 2009 році канадські вчені досліджували останки стародавніх інків на предмет визначення в зразках волосся рівня кортизолу (гормон стресу). Результат був несподіваним, люди, що живуть в 1530-1550 роках до нашої ери не просто «були знайомі» зі стресом, а жили в умовах хронічного (!) Стресу. Так що перекладати на «цивілізацію» свої проблеми у світлі відкрилася істини, як мінімум, не розумно.

Нервувати - це нормально!

Прагнути уникнути стресу - це все одно, що прагнути не жити - резюмує канадський учений Ганс Сельє. Стрес - це природна реакція організму на будь психологічний або фізичний вплив, яке виводить його з рівноваги.

Розрізняють два види стресу:

- Еустресс   - Позитивний (сприятливий) стрес
- Дистрес   - Негативний (негативний) стрес


Перший - допомагає нам мобілізуватися і захиститися в разі загрози або небезпеки. У більшості випадків, еустресс впливає на людину позитивно - зміцнюється імунітет, підвищується фізична і емоційна витривалість, розвиваються адаптивні здібності. Проте слід враховувати важливий момент - еустресс, як правило, триває не довго. Тобто, в стресовій ситуації організм людини «випустив» в кров гормон кортизол, мобілізував сили, вирішив проблему і відразу ж розслабився. Відбулася свого роду тренування.

 Будьте успішними - перетворюйте стрес в енергію!


Інша справа дистрес. Він настає в тому випадку, коли, незважаючи на вжиті зусилля, вирішити проблему не вдалося, а значить, і розслабитися. Організм продовжує перебувати в «натягнутому як стріла» стані. Першою страждає імунна система, з'являються серйозні проблеми зі здоров'ям.

Передумов до дистресу багато, це можуть бути як серйозні потрясіння (відхід з життя близької людини), так і «незначні», якщо вони тривають довго (тривалі сімейні проблеми). З дистрессом впоратися під силу лише за участі фахівця. Але, на щастя, подібних ситуацій в житті людини не так багато. Зазвичай, те, що ми звикли називати стресом, є еустресса. Отже, наше завдання отримати з нього користь!

Еустресс як джерело енергії

Уявіть собі ситуацію: людина живе спокійним, навіть, в деякому роді, нудним життям. Докладати особливих зусиль для чого-небудь йому не потрібно, все і так добре. І раптом він стикається з серйозною проблемою, наприклад, звільненням. Запускається система виживання, людина збирається, пробує себе в нових сферах і, в кінцевому підсумку, домагається успіху. Так відбувається тому, що в умовах стресу організм готується боротися з небезпекою і для цього виробляє величезну кількість додаткової енергії. Наше завдання - «зловити» її і направити в потрібне русло. Якщо ви навчитеся керувати зазначеної енергією - ви зможете «гори звернути».

Хвилюйтеся з користю!

Закономірним буде питання: що робити зі стресом? Спочатку визначимося чого робити категорично не можна:

- Зациклюватися на негативному сприйнятті ситуації;
- Ігнорувати стрес (при бездіяльності навіть невинне переживання може перерости в дистрес);
- Придушувати стрес (інакше проблема залишиться невирішеною, позбавивши організм можливості «розслабитися»).


Важливо розуміти, стресом необхідно управляти! Як тільки виникне хвилююча вас ситуація ви повинні обов'язково вжити щось для її вирішення . Важливо діяти, навіть якщо останнє не принесе очікуваного ефекту.

Після стресу слід допомогти організму відновитися , Простіше кажучи, розслабитися: на рівні фізіології прибрати м'язовий тонус і нейтралізувати кортизол.

 Будьте успішними - перетворюйте стрес в енергію!


5 дієвих способів управління стресом

Знищте стрес фізично!   Під час стресу і, особливо, по його закінченню, необхідно дати організму фізичне навантаження, яка сприятиме розслабленню м'язів. Якщо релаксації не послідує, людина не зможе вийти зі стану стресу, навіть якщо загроза минула. Тому візьміть собі за правило, будь-яку негативну ситуацію закінчувати фізкультурою. Після сварки з колегою ви можете вийти на вулицю і пройтися швидким кроком. Важкий день можна «забути» в спортивному залі, виконуючи силове тренування і т.д.

Задихає!   Якщо у вас «здають нерви», наймудрішим рішенням буде відійти в сторону і зробити 10 глибоких вдихів. По-перше, у цій ситуації ударна доза кисню буде не зайвою, по-друге, це буде сприяти розслабленню.

Замедітіруйте!   Скористайтеся тим способом медитації, який вам імпонує: звуковий (послухати музику), світловий (дивитися на заспокійливий колір, зоряне небо, вогонь свічки) або танцювальної (пуститися в танок). Головне, зупинити потік негативних думок.

Заговорите!   Найдавнішим способом вирішення проблеми було проговорити її. Поговоріть з близькою людиною, поділіться ситуацією на жіночому форумі або просто поговоріть з «простором».

Засмейся!   Сміх - один з кращих зброй проти стресу, оскільки прискорює синтез серотоніну (нейтралізатор гормону стресу). Подивіться захоплюючу комедію або зустріньтеся з людиною з відмінним почуттям гумору і ви побачите, що проблема вас «відпускає».

Психологи стверджують, стрес - це не сама ситуація, а наше ставлення до неї. Щоб вдало протистояти негативним емоціям, необхідно працювати над собою. Пам'ятайте, стрес - це потенціал, який може привести вас до запаморочливого успіху!
Автор: Наталя Бартукова


 Вчіться у дітей
 Поглянувши на малюка тільки раз, на душі стає світліше, відразу ж виникає почуття ніжності й неземної любові. Адже маленькі дітки - вони немов янголята, які несуть частинку яскравого світла в цей світ. І ми, дорослі, забуваємо, що колись теж були такими, але, ставши самостійними, розгубили те, що було дано нам ще в дитинстві, наприклад, почуття радості. Так, де ж вона ця радість?

Радість

Маленькі діти вміють радіти набагато частіше, ніж дорослі. Малюк сміється близько 300 разів на день, дорослий же посміхається, в середньому, всього на всього 15 разів на день. На жаль, але чим менше радості у людини, тим більше у нього хвороб. Сміх - це імунна реакція організму, що протистоїть стресу. Саме любителі повеселитися хворіють набагато рідше нудьгуючих. Веселих людей віруси обходять стороною з тієї причини, що від радості в людини підвищується опір організму до будь хворобам. Це науково доведений факт.

  І ще, не маловажной новиною є те, що від радості знижується рівень цукру в крові, так що ласунам і діабетикам, якраз, потрібно багато сміятися. А також, поліпшується циркуляція крові і очищаються дихальні шляхи. Так що посмішка рівносильна прогулянці по лісі, а 5-ти хвилинне розслаблення 80 м'язів при сміху замінює 40 хвилин відпочинку. І в роботу також включаються м'язи спини і ніг, що замінює півгодини заняття фітнесом.

  Жінку ж посмішка прикрашає, робить привабливою. Погодьтеся, мало кому подобаються похмурі люди. Сміх ж сприяє омолодженню, розгладжує зморшки і з легкістю замінює масаж обличчя. Він також покращує фігуру, сприяє втраті ваги. Під час сміху поліпшується серцебиття і знижується рівень холестерину. Усмішка - це кращий варіант для тих, у кого не вистачає для себе часу.

  Але, на жаль, сміх має і протипоказання. Можливі перепади артеріального тиску: спочатку піднімається, потім знижується. Сильно реготати небажано після перенесеної операції, при хворобах кишечника і серця. Є ж такі недуги, які вимагають спокою організму, тому потрібно посміхатися, але не сміятися до упаду.

 Вчіться у дітей


Весела зарядка

Зверніть увагу, що маленьким дітям завжди все цікаво, вони з радістю вчаться плавати, грати в футбол, їздити на велосипеді, а з яким ентузіазмом вони люблять робити ранкову зарядку. Що не скажеш про дорослих, які так лінуються встати раніше і пробігти пару кілометрів. А вже про розмови про ранкової гімнастики не може бути й мови. І відразу ж такі виправдання: «Я цілий день на роботі, повертаюся додому змучена, і так набігалася, треба виспатися, навіщо займатися зарядкою? ». Звичайно, в сучасному світі всім не вистачає часу, але для свого здоров'я може все-таки слід його знайти?

Будь-які заняття над собою вимагають зусиль. Спочатку може виникнути величезне бажання тренуватися, але через кілька днів настане зневіру, втому і нудьга. «І навіщо це потрібно? Набридло! », - Скажете ви.

  Виявляється, що саме одноманітність і лінь є першими перешкодами для занять гімнастикою. Згадайте, як малюків легко залучити в яку-небудь гру, створивши різноманітність. В душі у нас залишається якась частка дитинства, ми теж постійно хочемо чогось нового. Тому варто знайти спосіб, щоб зробити зарядку більш цікавою та захоплюючою. Для дітей існують і пісеньки та ігри, невже для дорослих нічого немає?

  Ось кілька способів урізноманітнити гімнастику:

1. Не займайтеся поодинці, знайдіть собі партнера - так буде набагато цікавіше і веселіше. Ви будете один одного підтримувати, порівнювати свої досягнення і робити зауваження, якщо вправи робляться неправильно. У такому випадку, ви отримаєте найкращий результат від своїх старань.

2. Можна робити зарядку під музику. Вибирайте самі, який стиль вам подобається. Повільна музика навряд чи зробить вас більш рухливими, найкраще підійде танцювальна.

3. Якщо ж заняття проводяться на тренажері, то, в домашніх умовах, запросто можна дивитися одночасно свій улюблений фільм.

4. Грайте з дітьми, якщо вони у вас є. Вибирайте рухливі ігри - це дуже корисно. Окрім іншого, ви згадаєте дитинство і поспілкуєтеся зі своїм чадом.

5. Плавання, аквааеробіка теж вважаються різновидами фізичних вправ. Навіть якщо у вас немає можливості відвідувати басейн, то можна придбати дитячий басейн, в якому ви поміститеся, і робити проводити процедури на дому.

Враховуючи ці рекомендації, ви поліпшите стан свого організму, наповніть себе радістю і позитивом. Навчаючись у дітей, можна поліпшити фігуру і зняти стрес. Запам'ятовуйте ці маленькі дії, діліться ними з друзями - не все так складно, як здається. Свій світ можна урізноманітнити. І після веселої зарядки ви не будете відчувати втому, а, навпаки, заснете здоровим міцним сном.

 Вчіться у дітей


Від автора

Будьте такими, як діти. Ловіть момент і насолоджуйтеся ним, не згадуючи минулого і не хвилюючись про те, що чекає вас в майбутньому - завтра саме про себе потурбується. Адже у малюків немає проблем, про них піклуються дорослі, тому діти такі радісні і простіше дивляться на життя. Звичайно, дорослим доводиться піклуватися про себе самостійно, але краще усвідомлювати, що і про вас теж ще хвилюється мама, навіть якщо вона вже старенька, коханий, друг, брат, сестра, одним словом - якийсь ваш близька людина. А ще, про всіх нас дбає Бог і Йому ніколи не байдуже, що з нами відбувається.

  Так давайте ж бути, хоча б у душі, маленькими дітьми - довіряти, любити і дарувати своє тепло іншим.
Автор: Світлана Доскоч