Біологічний вік людини
 У сучасного покоління набагато гірше стан здоров'я, ніж у попередників. Тому, щоб дізнатися біологічний вік людини, потрібно додати до його реальному віку ще 15 років. Таку думку нещодавно висловили вчені. Що ж таке біологічний вік? Чи справді він показує реальний стан організму?

Про біологічне віці

Біологічний вік - це ступінь зношеності організму людини у зв'язку з умовами, в яких він живе. До 28 років люди розвиваються, а пізніше у них починають накопичуватися негативні наслідки їх життєдіяльності, що позначається на роботі клітин всіх органів і систем. Чим старша людина, тим гірше його показники здоров'я.

  На біологічний вік впливають такі негативні фактори: соціальні проблеми, стреси, депресія, невпевненість у собі, екологія, неправильне харчування, шкідливі звички тощо Наприклад, зверніть увагу на шкіру кращий жінки. Шкіра стає тонше, ніж у тієї, що не курить, і покривається дрібними зморшками. Старіння шкіри виникає внаслідок порушення обміну речовин і накопичення токсинів. А це ознака підвищення біологічного віку.

  Але найважливішим фактором віку людини є кількість енергії в клітинах організму, за це відповідають мітохондрії - спеціальні утворення, які накопичують необхідну кількість енергії. Якщо вони «заряджаються» недостатньо, то людина старіє. У наш час спостерігається погіршення функціонування мітохондрій. Але з точки зору медицини, відновити енергію мітохондрій дуже легко - за допомогою фізичних навантажень. Рухова активність - це перший крок до здоров'я.

  В даний час вчені вивчають цілий ряд психологічно-соціальних причин, які впливають на тривалість життя чоловіка і жінки. Геронтологи вважають, що жінки старіють в середньому на 6-8 років пізніше чоловіків. Секрет у тому, що жінка, як ніжне створіння, радіє навіть дрібницям і щаслива від того, що улюблена. Вона потребує ласки і ніжності; чоловік же навпаки намагається шукати задоволення в роботі, без неї він не відчуває себе повноцінним (але в ласці він теж потребує, правда, не так сильно, як жінка).

 Біологічний вік людини


Тест для визначення біологічного віку людини

Обчислити свій біологічний вік можна самостійно, для цього потрібно пройти запропонований тест.

1. Виміряйте відстань від очей до книги, на якому ви можете її прочитати. Запишіть результат: 10 сантиметрів - це 21 рік, 14 сантиметрів - 35 років, 1 метр - 60 років.

2. Це завдання виконайте із закритими очима. Підніміть і зігніть ліву ногу, розведіть руки в сторони. Якщо зможете встояти більше 30 секунд, то ваш результат 25 років, якщо 15 секунд - то 50 років, а 5 секунд - 70 років.

3. Пальцями правої руки обережно стисніть шкіру на внутрішній стороні лівої долоні, легко підтягніть і потримайте так 5 секунд. Відпустіть і порахуйте, скільки секунд буде залишатися слід на шкірі. Якщо 5 секунд, то вам 45 років, від 6 до 15 секунд - 60 років, від 15 до 55 секунд - 70 років.

4. Для цього завдання потрібен помічник. Станьте рівно, витягніть руки вперед і розгорніть їх долонями один до одного. Помічник нехай тримає вертикально лінійку на позначці «нуль» рівно з вашим мізинцем. Потім без попередження він відпустить лінійку, а ви її зловіть. Подивіться, на якій позначці ви її спіймали: 12 сантиметрів - 20 років, 20 сантиметрів - 50 років, 25 сантиметрів - 60 років.

Після виконання тесту додайте один до одного всі показники віку і розділіть на чотири. Ось і отримаєте інформацію про своє біологічному віці. Якщо результат вас неприємно здивує, негайно почніть щось робити, щоб поліпшити стан свого організму.

 Біологічний вік людини


  Як зберегти красу, молодість і здоров'я

1. Пийте 8 склянок води протягом дня. Вона виводить з організму токсини, очищає судини, омолоджує шкіру, насичує енергією клітини.

2. Дотримуйтеся правильного режиму сну, незалежно від того, сова ви чи жайворонок. Ніч для того, щоб відпочивати. Людина повинна спати 8 годин на добу. Здоровий сон з 10:00 вечора до 7:00 ранку. Але у зв'язку із зайнятістю і різними умовами роботи, не всім вдається дотримуватися такого режиму, тому підберіть для себе оптимальний час для сну. Запам'ятайте, що на ранок ви повинні повністю відпочити, відчути новий приплив сил і енергії.

3. Підтримуйте щоденну фізичну активність, робіть зарядку, бігайте, займайтеся танцями, тенісом або будь-якими іншими видами спорту.

4. Не переїдайте, вживайте більше овочів і фруктів, і якомога менше булочок, цукерок. Ваш організм потребує тільки в конкретних вітамінах і мінералах, зверніть увагу на своє харчування.

5. Ваше самопочуття також залежить від вашого психологічного настрою. Будьте доброзичливі, терплячі, впевнені в собі, не падайте духом, нічого не бійтеся і частіше посміхайтеся. Боріться зі стресом, депресією, щосили, не давайте можливості жодній негативної думки псувати вам життя.

6. Подбайте про себе, не відкладайте важливі речі на «потім». Наприклад, не думайте так: «Я завтра відмовлюся від солодощів, але сьогодні ще з'їм кілька шоколадок». Повірте, що з таким підходом це «завтра» ніколи не настане. Якщо хочете зберегти свою молодість, то ви, прямо зараз, повинні зайнятися собою, ніхто інший за вас це не зробить.

7. І ще, зараз великий вибір різних методик для відновлення і підтримки здоров'я - дихальні техніки, спеціальні гімнастики. Виберіть з цього щось конкретне для себе. Такі заняття теж допоможуть зберегти організм в хорошому стані.

  Дорогі читачки, бережіть свою молодість і ніколи не втрачайте своєї внутрішньої краси, адже вона запорука здоров'я та довголіття.
Автор: Світлана Доскоч


 Як перемогти стоматит?
 Перефразовуючи відомий вислів, можна сказати, що в жінці все повинно бути прекрасним - і душа, і тіло, і здоров'я. Гладка шкіра, густі здорове волосся, блискучі очі, пухкі привабливі губи - чи не це мрія кожної з нас? І кожна при цьому вдається до різних засобів, щоб підтримувати свою красу і здоров'я. І, тим не менш, іноді всілякі болячки прокрадаються в наше життя! Сьогодні хотілося б поговорити про такий частої проблемі як стоматит.

Як зрозуміти, що у вас стоматит? Перший симптом - виникнення хворобливих виразок у роті. Відбувається це або через мікробів, або із-за якогось травмуючого фактора. При часто повторюваному захворюванні обов'язково треба звернути увагу на своє харчування, оскільки проблема може полягати у вашому шлунково-кишковому тракті.

Дізнайся ворога в обличчя

З цією проблемою стикаються багато, причому, якщо ви вже одного разу перенесли стоматит, стає високою ступінь ризику його повторного виникнення. Тяжкість діагностики полягає в тому, що найчастіше стоматит - симптом, наслідок іншого запалення, що проходить в організмі. Тому так важливо виявити справжню причину проблеми і побороти саме її.

Стоматит може викликати:

• неправильна гігієна і дисбактеріоз порожнини рота;
• інфекція;
• порушення обміну речовин;
• захворювання шлунково-кишкового тракту;
• авітаміноз;
• слабкий імунітет;
• травмочкі слизової рота.

Симптоми, які повинні привернути вашу увагу:

• поява несильних почервонінь;
• набрякання запалених місць;
• печіння;
• виникнення виразок.

 Як перемогти стоматит?


Якщо вчасно схаменутися, до виразок може справа і не дійти. Погодьтеся - так набагато краще! В іншому випадку хворі місця будуть сильно боліти і заважати приймати їжу.

Виразки зазвичай спочатку маленького розміру. З'явитися вони можуть на внутрішній поверхні щік, губ, а також під язиком. Обширні глибокі виразки, іноді зливаються в одну означають входження стоматиту в ускладнену стадію.

Якщо хвороба прогресує, до виразок може додатися головний біль, температура, біль у роті, рясне виділення слини.

Для кращого лікування варто розрізняти форми стоматиту, а вони можуть бути різні:

• катаральний (виникає через недотримання гігієни; спостерігається набряк слизової, рясне виділення слини, можливі кровоточивість ясен, неприємний запах);

• виразковий (найчастіше виникає у людей, які страждають від виразки шлунка і проблем з серцево-судинною системою; відбувається ураження всієї товщі слизової, підвищується температура, виникає слабкість і головний біль);

• афтозний (виникає як наслідок проблем з шлунково-кишковим трактом, алергічних реакцій і вірусних інфекцій; характерно погане самопочуття, температура);

• кандидозний (грибкове захворювання, часто виникає у дітей або у літніх при зниженому імунітеті або через довгого прийому сильнодіючих антибактеріальних препаратів; ознаками захворювання служать відчуття печіння, білий наліт, кровоточивість, втрата смаку);

• герпесний (він викликається вірусом простого герпесу, з'являються невеликі бульбашки і набряк слизової, підвищується слиновиділення, збільшуються лімфатичні вузли).

 Як перемогти стоматит?


Як побороти напасть?

При катаральній формі в першу чергу проводиться професійне гігієнічне чищення. Потім слизова повинна бути оброблена за допомогою спеціальних полоскань. Допоможуть одужати полоскання календулою і ромашкою. Корисно також пити відвар з шипшини. В ідеальному варіанті все повинно пройти через 5-10 днів. Якщо стан погіршується і з'являється виразковий або афтозний стоматит, доведеться до місцевого лікування додати спільне. Герпетичний стоматит увазі необхідність противірусної терапії.

І не забувайте про профілактичні заходи. Що вона має на увазі під собою? Звичайно ж, її основа - це правильна гігієна порожнини рота. Не менш важливим є і те, що ви їсте. Не вживайте продукти, які здатні викликати у вас алергію. Забудьте про те, що може дратувати і травмувати слизову. Сюди відноситься солоне, гостре, пряне, хрустке. І, нарешті, стежте, щоб ви отримували велику кількість вітамінів! Їх недолік може спровокувати нові напади, адже це захворювання - рецидивуючий. Воно знову є в той момент, коли ваш організм ослаблений.
Автор: Яна Колосовська