Аднексит: запалення жіночих статевих органів
 Жінка - створення ніжне і, часом, чутливе, тому для неї так важливо берегти своє здоров'я ще з молодості. Адже вона повинна пам'ятати, що її роль на землі бути матір'ю. А причиною 50% випадків безпліддя - запалення жіночих статевих органів. Це підступна хвороба. Її симптоми дуже схожі на звичайне отруєння: нудота, біль у животі, температура. На жаль, за цим може ховатися запалення маткових труб і яєчників, а якщо бути точніше - аднексит. Саме про причини виникнення запалення жіночих статевих органів і методи його лікування піде далі мова.

Причини виникнення аднекситу

Зазвичай дівчата і жінки завжди намагаються виглядати красиво і, через це, досить часто, в зимову пору нехтують теплим одягом. Міни-спідниці, панчохи, коротенькі куртки, джинси на стегнах взимку призводять не тільки до грипу, а й до жіночих захворювань.

Ще в дитинстві дівчата чують від матерів: «не сиди на холодному», «тепло одягайся». І не даремно, адже наприкінці зими та на початку весни спостерігається підвищений рівень захворювань циститом, аднекситом, вагінальним кандидозом, пієлонефритом. Холод же виступає в ролі провокатора таких проблем, важливу роль відіграє і ослаблений імунітет. Все це дає хорошу можливість інфекції впровадитися в організм, яка, у свою чергу, провокує захворювання.

Аднексит - це запалення слизової оболонки маткових труб, яке поступово вражає яєчники і їх зв'язки. Воно має саме інфекційне походження і його називають «звичайним запаленням яєчників». Буває односторонній, двосторонній, гострий і хронічний аднексит. Основними причинами його виникнення є слабкий імунітет, переохолодження організму, сечостатеві інфекції, гінекологічні операції, аборти, стреси.

Інфекція може проникнути під час аборту або пологів, статевим шляхом, а також як наслідок інших інфекційних захворювань в організмі (туберкульоз, ангіна, апендицит та ін.). Часто аднекситом хворіють жінки в репродуктивному віці від 20 до 35 років.

Під час інтимних стосунків із чоловіком жінка може отримати від нього хвороби, що передаються статевим шляхом. Інфекції, самі по собі, пересуватися не можуть, вони сідають на хвіст сперматозоїду і таким способом потрапляють в організм жінки (уреаплазмоз і хламідіоз). Сперматозоїд, проходячи свій шлях, заражає маткові труби жінки. Якщо ж у неї сильний імунітет, то нічого не відбудеться.

 Аднексит: запалення жіночих статевих органів


Як дізнатися про захворювання?

Запалення яєчників легко визначити за місячними виділенням, вони стають гнійними, слизовими і мають неприємний запах. Також підвищується температура, виникає біль в області живота і попереку, під час статевого контакту, здуття живота. Біль може бути і після сечовипускання, спорожнення кишечника, фізичного навантаження. У більшості випадків вона має ниючий характер не тільки внизу живота, а й в області яєчників, куприка, паховій ділянці, стегні, прямій кишці. У період загострення хвороби підвищується температура до 38-39 градусів. Стан людини різко погіршується.

Яєчник відповідає за вироблення яйцеклітин. Цього не відбувається, коли він запалений, про що і сигналізує біль. Жінки скаржаться на виділення, яке з'являються після менструації. Місячні ж проходять тривало і болісно.

Не варто відкладати візит до лікаря. Це захворювання досить складне. Гінеколог відразу ж відправить хворого на повне обстеження: УЗД, аналіз крові, аналіз сечі, мазки і т.д. Діагностика, звичайно, дуже глибока, але й проблема з яєчниками не з легких. Адже вони є жіночими гормональними годинами, бо виробляють два гормони - естрадіол і прогестерон. У зв'язку з хворобою порушується їх баланс, вони ж у свою чергу відповідають за репродуктивну функцію і ритм місячних. Якщо ж прогестерону в організмі недостатньо - жінка не зможе завагітніти.

Профілактика і лікування аднекситу

  Звичайно, краще попередити хворобу, ніж потім з нею боротися. Запалення маткових труб і яєчників особливо впливає на нервову та ендокринну систему (жінка швидко стомлюється, нервує). Також тягне за собою гормональні порушення, розлад функцій яєчників, безпліддя. Простіше захистити себе від аднекситу - мати одного статевого партнера, усунути в організмі інші хвороби (вони також можуть бути причиною запалення), лікувати зуби. Не допускати промокання ніг, не сидіти на вологій землі, бетоні, в прохолодну погоду носити теплу білизну.

Раніше для профілактики використовували спринцювання. Зараз з'ясувалося, що воно вимиває корисну мікрофлору - це збільшує шанси проникнення інфекції.

Заняття спортом теж має значення. Якщо жінка не живе інтимним життям і мало рухається, то це провокує застійні явища в області тазу, що тягне за собою запалення. Тому бажано знаходити час для ранкової пробіжки, плавання, гімнастики і т.д. Крім цього, слід повноцінно відпочивати: здоровий сон завжди був ключем до здоров'я.

 Аднексит: запалення жіночих статевих органів


А от, щоб вилікувати хворобу знадобиться багато часу і сил. Дуже важливо виявити проблему вчасно і відповідально приступити до її усунення. У гострій стадії аднекситу жінку обов'язково госпіталізують з дотриманням постільного режиму. Якщо ж лікування проходить будинку: слід уважно дотримуватися рекомендацій. Забороняється класти грілку на живіт - це ще більше посилить стан хворого. Намагатися не затримувати сечовипускання і випорожнення кишечника, утримуватися від інтимних стосунків.

Важливу роль відіграє й харчування. Не можна вживати солону, гостру, смажену, наваристу (бульйон) їжу, не курити і не пити алкогольні напої.

Нехай в раціоні переважають каші (гречана, вівсяна та ін.), Риба (легко засвоюватися і має корисні білки), вітамінізовані напої (чай з лимоном, настій шипшини й ін.). З фруктів і овочів корисні: яблука, диня, кавун, солодкий перець (нормалізує обмін речовин), кабачки, помідори, баклажани. А головне - гарний настрій і бажання бути здоровою!
Автор: Світлана Доскоч


 Хочеш бути здоровою? Будь добріше
 Поняття добра і зла існують з часів створення світу. Зараз ми дуже часто стикаємося зі злом в нашому житті, бачимо, як не вистачає людям доброти, смирення, милосердя і терпіння. Ми не можемо точно стверджувати, що всі люди злі або добрі. Живучи на цій землі, кожен має негативну і позитивну сторону душі. Але все-таки хтось добрішими, а хтось зліше.

У сучасному суспільстві помітно падіння моральності людини, і причина цьому - відсутність доброти. У щоденній гонитві за життям - робота, гроші, кар'єра, сім'я, побут (це список можна продовжувати без кінця), ми стаємо озлобленими, не усвідомлюючи, що такий манерою поведінки шкодимо тільки собі.

Наука все ж більше цікавиться питанням: що ж таке доброта і як вона впливає на наше життя?

Наука про доброту

Британський вчений Ендрю Стептое, зі своєю командою, довів, що в оптимістів знижений рівень гормону стресу - кортизолу. Останній сприяє зниженню імунітету, розвитку гіпертонії, відкладенню холестерину. Проводилось дослідження серед 3000 чоловіків і жінок у віці від 50 до 74 років. У позитивно налаштованих людей рівень кортизолу був набагато нижчим, ніж у песимістів.

Пригнічені, жорстокосерді, незадоволені життям люди більше потрапляють в категорію хворих. Виявляється, що будь-яка хвороба говорить про конкретний погляді на життя кожної людини. І іноді лікувати треба не тільки ліками, а в першу чергу - бути добрішими до себе і оточуючих.

  Фахівці стверджують, що похмурі думки, спалахи, гнів сприяють викиду в кров гормону відповідального за агресію - тестостерону. При його надлишку в організмі порушується гормональний баланс, що й впливає на пошкодження внутрішніх органів.

 Хочеш бути здоровою? Будь добріше


Добрі по натурі люди легше переживають негативні моменти в житті, і у них на 9% відсотків знижений ризик виникнення серцевих захворювань. Оптимістам подобаються фізичні навантаження і заняття спортом, що ще краще підтримує їхнє здоров'я. Песимісти ж навпаки займаються тільки невдоволенням на життя і лінуються бути в підтягнутою формі.

На жаль, кількість хвороб з кожним роком все більше зростає, і світ від цього краще не стає. Приказка «смійтеся на здоров'я» насправді придумана не дарма. Саме посмішка робить людину привабливішою, а тим більше жінку. Сміх продовжує життя, знижуючи рівень кортизолу, і підвищує вироблення гормонів радості - ендорфінів. Радісні люди бачать життя в яскравих фарбах, вона у них насичена і цікава. Один чоловік сказав: «Можна бути щасливим, навіть перебуваючи все життя в чотирьох стінах». Саме таким способом люди зцілюються від паралічів, травм хребта, і знову стають на ноги.

Американські лікарі з голландськими фахівцями провели спостереження за 100 тисячами чоловіків і жінок і дізналися, що оптимісти живуть на багато довше песимістів. Також Бостонський університет з'ясував ще один не маловажний факт - характер людини передається у спадок. Чи не маловажну роль грає і виховання людини, якщо ж з раннього дитинства дитина росте в доброзичливій родині, то і в майбутньому він буде таким же.

 Хочеш бути здоровою? Будь добріше


  Психологи з Британії та Фінляндії в ході експериментів з'ясували, що у доброзичливих людей мозок містить більше нервових клітин, ніж у злих. Чим більше таких клітин в організмі, тим людина спокійніше. Це відкриття допоможе лікувати такі захворювання як шизофренія і аутизм. Саме хворі з цими проблемами не можуть нормально спілкуватися. Фахівці працюють над тим, щоб дізнатися, як усунути причини порушення роботи головного мозку.

  Доведено також, що добрі люди не тільки здоровіше злих, а й розумнішими! У них добре розвинена пам'ять, а також бажання інтелектуально себе проявляти. Вони стають успішними майже у всіх сферах життя. Вірять тільки в хороше і намагаються забути все погане.

  Характер і хвороби

  Психологія стверджує, що змінити свій характер людина може до 30 років. Після певного віку звички і переконання вкорінюються назавжди. Але, якщо він сам захоче змінитися і в 40, і в 50 років, то зробити це можливо, головне - бажання. Адже негативні риси можуть залучити за собою не тільки хвороби, але і розбиті сім'ї, проблеми на роботі, не вміння спілкуватися з оточуючими. Так що, напевно, варто змінювати себе.

Класифікація рис характеру людини пов'язаних з хворобами:

Агресія   - Гіпертонія, виразкові хвороби;
Жадібність   - Онкологія, булімія;
Безвихідь   - Наркоманія, алкоголізм, кашель, зниження імунітету;
Нерозсудливість   - Травми, епілепсія, шизофренія;
Занепокоєння   - Хвороби серця, безсоння;
Безцільність   - Хронічні, серцево - судинні, нервові захворювання;
Гнів   - Хвороби шлунково-кишкового тракту, мігрені, безсоння;
Грубість   - Інфекції, біль у серці, мігрень, бронхіти, геморой;
Депресія   - Туберкульоз, пневмонії;
Жорстокість   - Аменорея, анемії, астма, бронхіти, гастрити;
Заздрість   - Психічні хвороби, безсоння, хвороби серця;
Злопам'ятність   - Підвищена кислотність, хвороби горла і гортані;
Конфліктність   - Хвороби печінки, шлунка, підвищення функцій щитовидної залози;
Лінь   - Втома, втрата апетиту, анемії, запори;
Брехливість   - Гепатити, алкоголізм, грибкові захворювання;
Напруженість   - Геморой, астма, гломерулонефрит, гіпертонія;
Невіра   - Хвороби внутрішніх органів;
Негативізм   - Аутоімунні захворювання, інфекції;
Образливість   - Хронічні хвороби, онкологія, бронхіт, цукровий діабет;
Пригніченість   - Дисфункція яєчників, зниження імунітету;
Дратівливість   - Зниження імунітету, нервові хвороби, бронхіти, гастрити, коліти;
Страх   - Астма, безсоння, булімія, гепатити, шкірні хвороби;
Упертість   - Епілепсія, гайморит, чоловіче безпліддя;
Чутливість   - Алергія, астма, шкірні хвороби, запалення жіночих статевих органів;
Егоїстичність   - Схильність до простудних захворювань;
Емоційність   - серцево-судинні захворювання.

Це лише короткий перелік людських пороків, які призводять до різних захворювань. Звідси і висновок: може все-таки краще стати добрішими і бути здоровим? Хтось подумає: хіба можливо зараз бути добрим, адже кожен думає тільки про себе?

 Хочеш бути здоровою? Будь добріше


Однак, думаючи тільки про себе, ми не можемо по-справжньому бути щасливі. Хіба не приємно, коли завдяки нам хтось посміхається? Тим більше, роблячи щось хороше, ми самі такими стаємо, оточуючі починають любити нас і тягнуться до нас. Так що, давайте завжди і у всьому робити добро, і тільки так, світ і ми в ньому станемо краше, здоровіше і миліше, дорогі жінки.
Автор: Світлана Доскоч