|
Сьогодні люди приділяють дедалі більшу увагу здоров'ю зубів. Усі намагаються стати володарями голлівудської усмішки, навіть якщо від природи їм така не дана. Ви помічали, що коштує всього лише посміхнутися - і до вас відчують особливу прихильність? Посмішка допомагає вирішити різні проблеми, розташовує до себе і приносить радість всім оточуючим. Але що робити, якщо зуби нерівні? У цьому випадку на допомогу приходять брекети. Не сприймайте їх як прикру перешкоду! Вони можуть стати частиною вашого іміджу. Головне - правильно підібрати їх і не боятися демонструвати!
Для чого служать брекети?
Брекети допомагають вирівняти зуби, виправити прикус. Вони складаються з
замочков
, Спеціальним клеєм прикріплених до зуба, і
дуги
, Вміщеній в пази замочков. На зуби чиниться тиск, акуратно зміщує і компенсаційна їх. Звичайно, щоб домогтися бажаного результату, знадобитися не менше року, зате красиві зуби будуть радувати все життя!
Неправильний прикус - це тільки
естетична проблема
? Виявляється, ні. Коли зуби рівномірно змикаються, між ними правильно розділяється жувальне навантаження. При неправильному прикусі одні зуби перевантажуються, а інші слабо задіюються. Тиск, який чиниться зубами один на одного, може стати причиною їх розхитування і випадання. Вагався пережовування їжі, можуть виникати порушення шлунково-кишкового тракту. Часом з'являється клацання в щелепи і навіть лицьова асиметрія.
Які бувають брекети?
На сьогоднішній день існує безліч різноманітних видів брекет-систем. Їх можна підібрати на будь-який смак.
За місцем розташування
вони бувають:
• вестибулярні (знаходяться зовні зубів);
• лігвальние (з внутрішньої сторони).
За часом впливу:
• постійні (використовується для дорослих і дітей з яскраво вираженим зміною прикусу);
• знімні (використовуються на ранніх стадіях).
По виду матеріалу:
• металеві (найдешевший і міцний варіант);
• пластикові;
• керамічні.
За кольором
брекети можуть бути різними. Можна вибрати свій улюблений відтінок або використовувати комбінацію з декількох кольорів. Великою популярністю користується синій, фіолетовий, жовтий, червоний і рожевий колір.
Як вибрати брекети?
Щоб відповісти на це питання, треба розібратися з усіма перевагами та недоліками різних видів брекет-систем. Часто визначальним моментом стає зовнішній вигляд. Він безпосередньо залежить від використовуваного матеріалу.
Основна перевага
металевих брекетів
- Доступна ціна і висока надійність. Однак у перший час після їх установки може відчуватися роздратування ясен. В даний час в багатьох країнах брекети починають сприйматися як
символ забезпеченості і статусу
сім'ї, тому часто перевага віддається металевим системам через їх
помітності
.
Керамічні брекети
акуратні і менш помітні, але у них є ряд мінусів. Вони дорожчі металевих і вимагають більш тривалого курсу лікування.
Сапфірові брекети
неймовірно естетичні. Вони стійкі до утворення нальоту і до дії фарбувальних речовин. Їх краще всього використовувати для зубів світлого відтінку. З сапфіровими брекетами треба звертатися максимально дбайливо, оскільки вони відрізняються підвищеною крихкістю.
Пластикові брекети
характеризуються більш доступною ціною, ніж керамічні та сапфірові. Вони естетичні і красиві, але недостатньо міцні і можуть міняти первісний колір, оскільки здатні
вбирати барвники
.
Тим, хто віддає перевагу непомітні брекети, варто задуматися над
Лінгвальні варіантом
. Їх головні недоліки - висока вартість і проблеми з дикцією на початку носіння, які тривають, поки мова не пристосуватися до зменшення обсягу порожнини рота.
Як правильно доглядати за брекетами?
1. Дотримуйтесь правильну гігієну порожнини рота. Ретельно чистите і обполіскуйте зуби після кожного прийому їжі.
2. Частка порожнини рота з брекетами - непроста справа. Вам знадобиться цілий ряд спеціальних пристосувань. Використовуйте спеціальну
V-подібну зубну щітку
з вирізом на щетині, який повторює контури брекет-системи. Горизонтальними рухами очистіть зовнішню поверхню зубів уздовж всієї дуги. Залишки їжі між зубами видаліть за допомогою
флосса
. Для очищення поверхні зубів, закритою дугою брекета, використовуйте
йоржики
.
3. Використовуйте засоби, рекомендовані вашим доктором - розчини, ополіскувачі.
4. Змініть
раціон харчування
. Не їжте нічого твердого та вузького. Виключіть холодну і гарячу їжу. Краще не пити фарбувальні напої (чай, кава, соки).
Багатьох хвилює питання, чи є які-небудь вікові обмеження використання брекетів? Ні. Сьогодні вже нікого не здивує людина з пластиною на зубах. Це навіть модно і стильно! Колись їх сором'язливо прикривали рукою, зараз же вони стали окрасою. Носіння брекет-систем можна перетворити на задоволення. Вони зовсім не повинні бути звичайними і нічим непримітними. Брекети можуть бути яскравими і незвичайними, що привертають увагу і додають зовнішності свого власника родзинку!
|
|
|
|
|
|