Що таке алергія і як з нею боротися?
 У нашому світі так багато негативних факторів, що впливають на наш організм. І напевно немає людини, у якого хоча б раз в житті не було алергії. Така хвороба викликана реакцією організму на алерген. Останній, у свою чергу, є індивідуальним для кожного жителя землі. Так що ж таке алергія?

  Алергія та її види

Алергія - це чутливість організму, яка призводить до негативних його змін і виникає як наслідок дії чужорідних тіл (алергенів). Алергенами можуть бути: вологий або сухий клімат, пил, грибок, рослини, шерсть тварин, кліщі. Від них виникає нежить або бронхіальна астма. Також людині шкідливі і харчові алергени: фрукти (цитрусові), овочі, ягоди, горіхи, молоко, яйця, шоколад, риба. Від них може виникнути кропив'янка.

Розглянемо більш докладно всі види алергії.

  Алергічний риніт (нежить)   - Це місцева реакція на алерген. Алергічний риніт можна відрізнити від звичайного нежитю. Прибравши дії алергену, чхання швидко проходить, звичайний же нежить триває до семи днів.

Симптоми алергійного нежитю такі: подразнення слизової оболонки носа, напади чхання, сльозотеча, головний біль. Також буває набряк слизової, ніс стає блідого кольору, що і показує наявності алергічного процесу, і відсутності запалення слизової оболонки.

 Що таке алергія і як з нею боротися?


Бронхіальна астма   - Інфекційно-алергічне захворювання, яке супроводжується нападами задухи. Через набряклості бронхів накопичується багато слизу, що і утруднює дихання людині. Ця хвороба є хронічною зі складним перебігом. Люди, що страждають астмою обов'язково повинні лікуватися під наглядом лікаря.

Кропив'янка   - Алергічна хвороба, яка проявляється набряком шкіри. Утворюються бульбашки, виникає свербіж, червоніють слизові горла, рота, але все це швидко минає, коли закінчується дія алергену. Також можливі ще такі симптоми: підвищення температури тіла і артеріального тиску, виникнення нудоти, болі в горлі. Кропив'янкою хворіє кожен третій житель на землі. Найбільш поширена така хвороба у жінок старшого віку.

Алергічний дерматит, екзема   - Алергічне захворювання, яке супроводжується почервонінням і набряком шкіри. Утворюються бульбашки, потім вони лопаються, виникають ерозії, на їх місці утворюється скориночка у вигляді луски. Все це супроводжується свербінням. Цією хворобою можуть страждати люди, які чутливі до холоду або, навпаки, до тепла, сонячного світла, а також до ліків. Алергени такої хвороби: харчові продукти, хімічні речовини, косметика, одяг, прикраси, і навіть м'які іграшки.

 Що таке алергія і як з нею боротися?


Лікування алергії

Перш, ніж просто лікувати алергію потрібно усунути всі причини її виникнення, не тільки позбутися від дії алергену, але і знайти головну проблему, яка захована набагато глибше.

Виявляється, що перший крок до одужання - правильна робота внутрішніх органів. Потрібно очистити підшлункову залозу, шлунково-кишковий тракт, печінка, надниркові залози. Лікарі виявили, що майже у всіх людей страждають алергією кишечник і печінку працюють погано. Теж стосується і підшлункової залози, вона ж є головним органом, яка показує готовність організму до боротьби з алергеном. У алергіків залоза виробляє меншу кількість необхідних ферментів.

У результаті виходить така картина: в організм потрапляє їжа, підшлункова залоза її не засвоює, білок не розщеплюється, (алергени мають саме білкове походження), далі він іде в хворий кишечник, де просто стоїть і гниє. Печінка ж повинна очистити кров від усього цього, але вона не справляється, а якщо ще і наднирники не виробляють потрібну кількість протизапальних гормонів, то алергія буде тільки прогресувати.

 Що таке алергія і як з нею боротися?


1. Очищення підшлункової залози

Щоб поліпшити роботу підшлункової залози в раціон слід ввести зелень, краще робити салати, використовуючи листя кульбаби, листя подорожника, кріп, кмин та ін. А від продуктів з магазину: чіпсів, майонезу і їжі швидкого приготування, яка має різні хімічні добавки, краще відмовитися . І не треба вживати ранні овочі, адже вони можуть мати велику кількість нітратів.

2. Очищення кишечника

А ось допомогти кишечнику можуть висівки, житній солод і взагалі їжа, яка має багато клітковини. Фрукти та овочі теж очистять кишечник, але тільки ті, які ростуть на вашій рідній землі, інші ж можуть викликати алергію. Також велике значення мають кисломолочні продукти, завдяки ним підтримується нормальна мікрофлора кишечника. Тому бажано щодня перед сном випивати склянку кефіру.

 Що таке алергія і як з нею боротися?


3. Очищення печінки і врегулювання роботи наднирників

Печінка само легко підлікувати, використовуючи жовчогінні лікарські рослини: пижмо звичайну, кмин піщаний, рильця кукурудзи, безсмертник піщаний, дягель лікарський, м'яту перцеву, овес посівної, редиску посівну, сосну звичайну та ін.

Утором потрібно вживати 1 столову ложку рослинної олії.

А врегулювати роботу надниркових допоможе гірудотерапія (лікування п'явками), вона буде також позитивно впливати і на інші органи. Корисні масаж живота і глибоке дихання (на видиху розслабити живіт, а на вдиху підтягти до хребта).

І щоб уникнути алергії, треба щодня робити прибирання в будинку, протирати всі полки від пилу, міняти постільну білизну і т.д. Намагатися уникати контактів з рослинами і хімічними речовинами.

Завжди дотримуючись чистоти і простих правил, легко впоратися з хворобою, і тоді алергія не матиме ніякої опори для розвитку.
Автор: Світлана Доскоч


 Королівська стати або як виробити правильну поставу?
 «Коли йдеш, голову тримай прямо, шкарпетки ставь нарізно і завжди пам'ятай, хто ти така! »- Говорила Біла Королева Алісі в чудовій країні Задзеркаллі. Якби всі жінки в світі пішли б її порадою, більшість з них стало б вище, забуло про болі в спині і численних захворюваннях.

Красива постава немислима без здорового хребта. А про нього в сучасному ритмі життя «на високих підборах» жінка, на жаль, згадує часто в останню чергу. Приводом для зміни ставлення до свого здоров'я нерідко служать вже з'явилися тривожні симптоми.

Кожен хребець «несе відповідальність» за нормальне функціонування певного органу. Викривлення хребта може бути причиною головних болів, запаморочення, судоми, болю в серці і спині, утруднення дихання, усунення органів, защемлення нервів, порушення кровообігу, запальних захворювань та гінекологічних патологій. Крім того, сутулість може «забирати» у жінки 5-7 сантиметрів її зростання.

Ознаки ідеальної постави

Щоб дізнатися наскільки ваша постава відрізняється від «королівської» пройдіть невеликий тест. Прийміть рівне положення напроти дзеркала і уважно вдивіться в своє відображення. Чи є відмінності між вашою поставою і описаної нижче?

1. Голова і хребет знаходяться в прямому положенні
2. Надплечія і лопатки симетричні
3. Лінія ключиць практично горизонтальна
4. Положення сідниць симетричне

Якщо порушення все ж мають місце, не турбуйтеся, при бажанні все можна виправити! Спочатку необхідно розібратися, що шкодить жіночої поставі і, по можливості, усунути дані фактори.

Вороги «королівської» постави

Різні захворювання


Причинами порушень постави можуть бути вроджені фактори і перенесені захворювання. Серед них - неправильне внутрішньоутробний розвиток плода, родові травми, рахіт, поліомієліт, захворювання хребта (радикуліт, грижі міжхребцевих дисків, остеохондроз).

Неправильна поза під час сидіння за столом

Загальновідома причина, яка часто вже не береться до уваги. Якщо ваша робота «сидяча» і ви маєте звичку спиратися попереком об спинку крісла, а верхню частину тіла (голову, плечі, груди) нахиляти вперед, порушення постави - її слідство!

Паганий зір

Виявляється, короткозорість і косоокість також впливають на формування правильної постави. Жінка, яка погано бачить, прийматиме неправильне положення за столом: нахилятися вперед при роботі за комп'ютером або опускати голову нижче в роботі над паперами. Щоб уникнути порушень, слід вирішувати проблеми із зором відразу після їх виявлення. Крім того, контролювати покладене відстань від очей до паперів, яке дорівнює приблизно сорока сантиметрам.

Неправильне положення уві сні

Для сучасної жінки, яка відмінно поєднує в собі дружину, матір і робітницю, сон є часто єдиним способом повноцінного розслаблення. Найбільш прийнятною для цієї мети здається поза «калачиком», тобто та, в якій ми знаходимося в утробі матері. Однак тривале перебування в даному положенні загрожує збільшенням нахилу таза і появою поперекової кривизни хребта. Щоб цього не сталося, спите на спині або боці.

Малорухливий спосіб життя

При веденні пасивного способу життя м'язи спини і преса стають слабкими, можуть атрофуватися. За рахунок цього тримати «королівську» поставу стає важко. Прекрасним виходом із ситуації є фізичні навантаження. Завдяки спортивним занять чи танцям ваші м'язи підтягнуться й зміцніють, а значить, зможуть забезпечувати правильне положення тіла.

Любов до високого каблука

Зміна центру ваги під час ходіння на «екстремальної шпильці» сприяє набряклості ніг і погіршення кровопостачання. Оптимальною висотою каблука ескулапи медицини вважають 2, 5-3 сантиметри. Якщо ви, все ж, не можете себе уявити без додаткових «надцять» сантиметрів, не забувайте про те, що взуття повинна бути якісною, краще, з натуральних матеріалів, і з стійкою колодкою. Щоб не ставати «жертвою моди» висоту каблука необхідно весь час варіювати.

Вагітність і пологи

У період виношування малюка на опорно-руховий апарат майбутньої матусі істотно зростає навантаження. Після пологів, не встигнувши відновитися й зміцніти, новоспечена мама щодня носить на руках стабільно додає вагу дитини. Звичайно, це не може не відбитися на здоров'ї хребта. Допомогти жінці легше переносити навантаження може масаж.

 Королівська стати або як виробити правильну поставу?


Поради з набуття «королівської» постави

Робіть зарядку.   Для шийного відділу будуть корисними обертання головою і нахили в різні сторони. Для грудного відділу - підтягування на перекладині. Для поперекового - вправи у висі на шведській стінці: підйоми прямих ніг, похитування з боку в бік і кругові рухи.

Більше рухайтеся.   Три рази на тиждень присвятіть заняттям йогою, пілатесом або танцями. Це призведе м'язи спини в тонус, що необхідно для стійкого положення хребта.

Займіться плаванням.   Є одним з кращих видів спорту для зміцнення хребта. Під час активності у воді хребці стають на свої місця і відновлюється їх рухливість по відношенню один до одного. Крім того, в теплій воді м'язи розслаблюються, заблоковані або здавлені міжхребетні диски звільняються.

Змініть раціон харчування.   Два тижні на спеціальній дієті допоможуть забути про неприємні відчуття в хребті. Для цього, виключіть холодні і жирні рафіновані продукти, такі як морозиво, жирні десерти, сир і смажена їжа.

Відмовтеся від корсетів.   Всупереч поширеній думці, що корсети поліпшують поставу, носити їх часто вкрай не рекомендується. Коли жінка одягає корсет м'язи спини «віддають» йому частину своїх функцій, тим самим «розслабляючись». Надалі зниження тонусу може призвести до атрофированию м'язів.

Проводите курси масажу.   Мануальний терапевт точно знає, які м'язи потребують розслабленні, а які в тонізації. Досвідчені руки професіонала не тільки позбавлять від болю в спині, а й допоможуть відновити правильне положення хребта.

Виробити «королівську» поставу не так вже й складно. Подбайте про своє хребті, щоб зберегти здоров'я і красу на довгі роки!
Автор: Наталя Бартукова