Голос сіл: що робити?
 Голос найчастіше пропадає, коли людина застуджується, кашляє, але буває, що осиплість настає і при нормальному самопочутті і відсутності температури. Лікарі кажуть, що це ларингіт - запалення слизової оболонки гортані.

При втраті голосу, звичайно, потрібно сходити до лікаря. Але, як часто буває, що до лікаря бігти неохота. Та й якщо збереш, талончик дадуть ні на цей день. А жити, працювати, спілкуватися потрібно. На цей випадок деякі народні засоби.

1.   4 ст. ложки плодів анісу залити 1 склянкою води, кип'ятити 15 хвилин, трохи остудити, процідити, додати 2 ст. ложки липового меду, ще покіпятіть хвилин 5-7, зняти з вогню, додати 1 ст. ложку коньяку і приймати по 1 ст. ложки кожні 30 хвилин.

2. Сербсько-македонське засіб від втрати голосу

Налити в емальований посуд півтора літра води, довести до кипіння і в киплячу воду додати 400 г будь-яких висівок. Додати трохи меду. Пити гарячим протягом дня замість чаю, кави супу і всякої іншої рідини.

3. Старовинне Лікарське засіб

Шматочок хрону, приблизно 2 см завтовшки в вказівний палець подрібнити, залити 1/3 склянки окропу, накрити кришкою, настояти півгодини, додати мед або цукор за смаком, розмішати і пити протягом дня щогодини по 1 ст. ложці.

Голос повинен відновитися протягом доби.

4.   1 ст. ложку сухих ягід малини залити 1 склянкою киплячого молока, кип'ятити на повільному вогні 20 хвилин.

Приймати 3-4 рази на день по 1/4 склянки.

5.   2 ст. ложки сухих плодів інжиру залийте 1 склянкою молока, відварити до м'якості плодів, розтерти, розмішати, приймати в теплому вигляді по 1/2 склянки 3-4 рази на день.

6. Збір

Змішати по 2 ст. ложки суху траву бедренца, перстачу прямостоячого, квітки ромашки. Взяти 1 ст. ложку суміші, залити окропом в термосі на півгодини. Процідити.

Приймати по 1 ст. ложці 4 рази на день.

Цим же настоєм можна полоскати горло.

7.   Натерти на тертці очищену буряк, взяти 1 склянку пюре, додати 1 ст. ложку оцту, настоювати 2:00, віджати, процідити. Полоскати горло вранці і ввечері. Для більше ефективності трохи рідини проковтнути.

 Голос сіл: що робити?


8.   1 чайну ложку шавлії залити 1/2 склянки окропу, настоювати 20 хвилин під кришкою, остудити, процідити.

Полоскати горло кожні 2:00.

9.   Віджати сік з свіжої цибулі, додати на 1 склянку 1 чайну ложку меду. Приймати по 1 чайній ложці кожні 2-3 години.

10.   50 г сухих ягід чорниці залити 1 склянкою окропу, кип'ятити на повільному вогні півгодини.

Використовувати для полоскання.

11.   1 ст. ложку сухої подрібненої трави і квіток звіробою звичайного заварити 1 склянкою окропу, кип'ятити 5-7 хвилин. Вимкнути вогонь, накрити кришкою, настоювати 20 хвилин. Процідити, використовувати для полоскання.

12.   Засіб для профілактики осиплости і втрати голосу. Їм добре користуватися протягом місяця тим, хто схильний до таких захворювань. Але взагалі-то загартовування горла не завадить нікому, в тому числі і здоровим людям.

Взяти по 1 ст. ложці сухих подрібнених квіток нагідок, ромашки аптечної і листя евкаліпта, добре перемішати. 1 ст. ложку цієї суміші залити 1, 5 склянками окропу, кип'ятити 5 хвилин, перелити в термос або закрити кришкою, загорнути в теплу ковдру і настоювати 1:00. Процідити. Розділити настій навпіл і полоскати горла 2 рази на день - вранці і ввечері.

Починати полоскання з теплого розчину, потім кожен день збавляти температуру полоскання. Дійшовши до температури рідини +16, далі полоскати горло настоєм такої температури.

Профілактичний курс - 1 місяць.

Цей розчин корисний і тим, кому в силу професії доводиться багато говорити, всіляким ораторам, учителям, співакам, так як він гартує і зміцнює голосові зв'язки.
Автор: Наталя Алексєєва


 Сила віри
 Слово «віра», насамперед, асоціюється з релігією, а саме з вірою у Бога. Але якщо розібратися, то насправді, навіть атеїсти вірять в те, що Бога немає. Виявляється, що кожна людина в що-небудь вірить. Віра - доказ невидимого, очікування того, чого немає, але в майбутньому має статися.

У сьогоднішньому світі багато хто вивчає психологію, і майже кожен лікар погодиться з тим, що процес лікування будь-якої хвороби починається в нашій голові. І дійсно, адже раніше медицина не була так добре розвинена, як зараз: люди або зцілялися, або вмирали. Яким же чином їм вдавалося позбавлятися від важких захворювань? Дуже просто - знаходячи рівновагу, мир і спокій у своєму житті, незважаючи на всі труднощі.

Зцілення словом

Віра, сама по собі, діяти не може, вона, як квітка, вимагає мінеральних речовин і води. Тобто, якщо ви говорите, що віруєте, і нічого крім цього більше не робите, то навряд чи буде якийсь результат. «Віра без справ - мертва». Її треба підживлювати словом і діями. Наприклад, якщо ви не можете рухатися, тоді просто вбийте собі в голову і повторюйте хоч тисячу разів на день: «Я буду ходити, я встану на ноги». Або постійно уявляйте, що вже ходите. Не лінуйтеся, робіть потрібні вправи, намагайтеся дійсно стати на ноги. Завдяки вірі та посиленому праці люди зцілюються від найскладніших захворювань, навіть онкологічних.

Лікування словом практикується ще з давніх часів. Цей метод виник набагато раніше, ніж сама медицина. Молитва і розмови по душам були і будуть завжди! Насправді, слова мають велике значення: словом можна погіршити ситуацію людини, і, навпаки, врятувати. Воно ранить і зцілює, бадьорить і гнітить.

  Слово є частиною системи організму, яке передає конкретний сигнал через мозок в будь-який хворий орган, впливаючи на його роботу. Звідси висновок: віра про зцілення піднімає на ноги безнадійно хворих людей. Вчені досліджували молитви віруючих людей і впевнилися, що в організмі після прочитаних слів відбуваються тільки позитивні зміни. Тобто, чим сильніше розвинена духовність в людині, тим легше йому зцілитися. Потрібно пам'ятати, що віра може примножити не тільки позитивну енергію, а й негативну, якщо постійно думати про щось погане. Наприклад: «Я хворий, мені вже нічого не допоможе». У такому випадку хвороба ніколи від вас не відступить, думаючи так, ви її точно не переможете.

 Сила віри


  Чи заважають сумніви?

Як існує добро і зло, так разом ідуть віра і сумніви - це дві протилежності. Навіть маленька невпевненість у зціленні може повернути хвороба назад. Якщо подумати логічно, саме сумніви заважають людям досягти наміченої мети. Тоді настає відчай, пригніченість. Але іноді це може бути тільки на краще. Наприклад, якщо ви негарна, і не змогли добитися успіху - бути привабливою, то упустили можливість мати купу кавалерів. Замість цього вас полюбить один-єдиний за вашу доброту, а не за красу.

Віра - це дар, який був даний людині. І її треба використовувати тільки на благо. Якщо розглядати відносини між людьми, то можна помітити, що дуже довірливі люди завжди потрапляють в якісь неприємності. Стара прислів'я говорить: «Довіряй, але перевіряй». Але жити без довіри до інших - неможливо.

  Віра в людину зраджує йому нових сил. Якщо хворого ніхто не підтримує, у нього опускаються руки, наступають сумніву, яких нікому розвіяти. До нього приходять думки про погіршення стану, навіть смерті, і він здається, якщо не змінить рішення - знову жити і одужати.

  Те ж відбувається і з сімейними парами. Як тільки між ними зникає довіра, починаються сварки та непорозуміння, атакують страхи про зраду чоловіка і т.д. Насправді може він і не хоче змінювати, але жіночі підсвідомі побоювання його легко на це штовхнуть.

  Сумніви, які не дають спокою і часто переслідують людину - це бомба уповільненої дії. Їх треба від себе гнати якими способами. Напевно, легко згадати, скільки всього ви хотіли зробити, але не змогли? Чому ж? З тієї ж причини - засумнівалися. Якщо йти вперед, то ніколи не потрібно озиратися назад. На жаль, але сумніви завжди виникають в підсвідомості людини, і поки він живий, вони існуватимуть. Єдиний спосіб перемогти сумніви - це постійно вчитися вірити. Чітко поставте собі мету і йдіть до неї.

 Сила віри


  Віра від слухання

Без віри люди не змогли б існувати, і навіть медицина була безсила. Коли людина приймає ліки, він теж вірить, що воно йому допоможе. Віра - це маленьке насіння в нашому серці, яке з часом дасть плід. Віри не буде, якщо не слухати про чудесні зцілення, відмахуватися від історій про віру і одужанні. Вона приходить від слухання, наприклад, проповіді в церкві або просто втішних слів близької людини. Чим наповнюються наші вуха і очі, такими ми стаємо всередині.

  Якщо ж вибирати шлях до здоров'я, то потрібно намагатися наповнювати себе тільки позитивною інформацією, дивитися фільми про зцілення, читати потрібну літературу, уникати переживань, стресів. Все має бути тільки позитивним. Віра, сама собою, в вас не вкорениться, якщо її постійно не удобрювати. Якщо ж вірити, то тільки невпинно і непохитно, до самого кінця.

  Дізнатися, чи є у людини віра, дуже легко. Наприклад, ви стверджуєте, що вірите, але чомусь ліки не допомагають, полегшення хвороби не настає. Відповідь проста: ви не вірите. Віруючий стверджує, що він вже здоровий, навіть якщо він ще хворий. Варто задуматися: чи дійсно ви хочете перемогти хворобу або просто вам все одно?

  І наостанок, хочеться процитувати слова великого римського імператора Марка Аврелія: «Життя - це те, що ми про неї думаємо». Так, що давайте бути господарями своєї долі, вірити і боротися за своє здоров'я.
Автор: Світлана Доскоч