Розправити плечі і розпрямити спину
 На жаль, у наш час у багатьох постава залишає бажати кращого. Причин тому безліч. Це і носіння з дитинства важких портфелів і шкільних сумок, і незручні столи, і поганий зір, що змушує сутулитися. Горбляться також невпевнені в собі, сором'язливі люди. Хтось соромиться свого зростання, хтось просто хоче стати менш помітним.

Звичка багатьох жінок ходити довгий час на високих підборах вкорочує м'язи та сухожилля литок, і в результаті отримуємо опуклість спини.

І, в той же час, сутулість, за словами вчених, в 15 разів збільшує навантаження на кожен опорний суглоб.

При сутулості діафрагма як би сплющується, залишаючи менше місця для розширення легенів. І як наслідок - неглибоке дихання не забезпечує організм необхідним йому об'ємом кисню. Це погано позначається і на здоров'ї, і на красі.

Сутулі люди виглядають більш повними і більш старими.

Фахівці кажуть, що виправити поставу ніколи не пізно, але чим раніше людина цим займеться, тим краще.

Стоячи потрібно випрямлятися на весь зріст. Якщо доводиться довго стояти, то фахівці радять частіше міняти позу, поставити одну ногу на який-небудь предмет висотою приблизно 20 см.

Сидячи на робочому місці, розташовувати ноги так, щоб коліна були вище стегон. Голову тримати рівно, не нахиляючи до одного плеча. Бажані такі стільці, на яких можна сидіти прямо.

Рекомендується також вставати кожні півгодини і проходжуватися кілька хвилин.

Якщо це в силу обставин неможливо, то слід чаші міняти позу, напружувати і розслабляти м'язи.

Сидіння в автомобілі слід встановити так, щоб не доводилося тягнутися до педалі газу.

Якщо потрібно присунутися ближче, то для підтримки спини в області попереку можна підкласти подушки.

Коли доводиться дивитися вниз, голову тримати потрібно точно над шиєю, що не звішуючи її вперед.

Не слід носити сумки та портфелі в одній руці.

Любителям носити сумки через плече фахівці радять носити їх навхрест на протилежне стегно.

Для правильної постави важлива і правильна ліжко. Спати краще всього на ліжку середньої жорсткості, на низькій подушці або спеціальному валику.

Чимале значення має і взуття. Краща взуття для фігури - м'яка з круглим носом, на широкому каблуці висотою 3-5 см. Шпильки варто залишити тільки для святкового виходу. Постійне носіння шпильок веде до деформації стопи, викривлення хребта і навіть до зміщення внутрішніх органів.

І найкращим засобом для випрямлення постави є фізичні вправи, які зміцнюють всі частини тіла і, особливо, м'язи живота.

 Розправити плечі і розпрямити спину


В ідеалі слід ходити в спортзал і займатися фітнесом під керівництвом тренера. Але не у всіх є така можливість, тому займатися можна і вдома самостійно. Комплекси вправ можна знайти в журналах та інтернеті.

Деякі з найбільш доступних вправ:

1.   Встати прямо, ноги на ширині плечей. З'єднати пальці за спиною і відвести руки, як можна далі назад, голова при цьому злегка піднята вгору.

2.   Початкове положення те ж. Взяти в руки палицю. Присісти, одночасно випрямляючи руки перед собою на рівні грудей. Руки не згинати.

3.   Сісти на стілець з палицею в руках. Нахиляти тулуб, прогинаючись у спині - то вліво, то вправо.

4.   Лягти на спину, руки вздовж тіла, підняти прямі ноги вгору настільки високо, наскільки вийде, і тримати піднятими спочатку півхвилини, потім 1 хвилину, і потім довести до 5 хвилин.

5.   Лягти на спину, руки за голову або уздовж тіла. Піднімати і опускати по черзі то одну, то іншу ногу.

Хороший результат дають і такі всім відомі вправи, як «ножиці» і «велосипед».

При будь-якій можливості - сидячи, стоячи, при ходьбі, рекомендується напружувати і розслабляти м'язи живота. Через місяць систематичних вправ вже помітні перші позитивні результати.
Автор: Наталя Алексєєва


 Їжа від застуди, без шкоди для талії
 Час, який передує настанню весняного тепла - найбільш депресивний і небезпечне для самопочуття. Ускладнюють ситуацію простудні захворювання, відсутність сонця, перепади погоди. Пора допомогти своєму організму пережити ці нелегкі часи, щоб зустріти весну у відмінній формі і хорошому настрої. Включіть у свій раціон страви та напої, які допоможуть вам швидко позбутися симптомів застуди та розладів шлунку.

Коли ви погано себе почуваєте, організм потребує більшої кількості калорій, щоб нормально функціонувати. Тілу потрібно боротися з інфекцією, високою температурою, стресом. І для цього потрібні більш високі рівні енергії. Ось чому харчування так важливо в ці дні.

Важливо дотримуватися регулярного режиму прийомів їжі, тому що недоотримання калорій обмежує здатності організму до самовідновлення. Є дослідження, які показують, що скорочення споживання калорій під час хвороби підвищує сприйнятливість до грипу, посилює симптоми і подовжує тривалість хвороби.

Проблема в тому, що ненависна застуда або грип зменшують апетит, і слід себе змушувати харчуватися, приблизно так само, як ми змушуємо себе приймати ліки. Правильне харчування і достатнє зволоження навіть важливіші, ніж таблетки. А основні його принципи під час хвороби дуже прості:

- Харчуватися невеликими порціями і частіше;

- Завжди їсти, коли є відчуття голоду;

- Вибирати правильні продукти, які підтримують рівні енергії і зволоженість;

- Пити багато рідини.

І ось, список страв і продуктів, які допоможуть позбутися застуди та нудьги:

Бульйон


Курячий суп з локшиною можна поставити на перше місце в рейтингу «виліковуються» страв. По-перше, курка містить амінокислоту під назвою цистеїн, яка допомагає виводити слиз з легких. По-друге, гарячий бульйон допомагає тримати носові проходи зволоженими, запобігає обезводнення і бореться із запаленнями в горлі. І взагалі, практично всі інгредієнти курячого супу або бульйону допомагають організму справитися з недугою.

 Їжа від застуди, без шкоди для талії


Гарячий чай

Теплі напої заспокоюють болю в горлі і усувають закладеність носа. Тому свіжозаварений чай (краще всього, зелений) - це ідеальний протизастудний напій. Зелений чай багатий антиоксидантами, які борються з інфекцією і підтримують імунну систему. Якщо ви не любите зелений чай, то можна робити напій з гарячої води і лимона, він також допоможе тримати організм зволоженим і позбавить від закладеності носа.

Цитрусові

Останнім часом з'явилося чимало наукових обгрунтувань, які стверджують: вітамін С не може вилікувати застуду. Це міф, що вітамін С скорочує тривалість і тяжкість простудних захворювань. Звичайно, називати цитрусові панацеєю від застуди навряд чи можливо. Однак є й інші новини. У м'якому білому шарі шкіри апельсинів, лимонів, грейпфрутів і лаймов знайдені флавоноїди, які допомагають підвищити захисні сили організму, зміцнюють імунітет і прискорюють відновлення.

Фруктовий лід

Розм'якшує слиз не тільки гаряче, але й холодне. І фруктовий лід в цьому сенсі - найкраще рішення, оскільки не рекомендується при хворому горлі їсти фрукти цілком. Крижана фруктова рідина зменшує закладеність, зволожує і не дратує горло. І краще такий фруктовий лід зробити самостійно, тому що якщо він на 100% складається з фруктового соку, то принесе найбільшу користь.

 Їжа від застуди, без шкоди для талії


Гострі страви

Всі знають, що гострий перчик викликає чхання і сльози з очей. При застуді - це те, що треба, щоб змусити ніс дихати. Гострі страви мають протинабрякову дію, тому вживання в їжу перцю чилі, васабі або хрону допомагають полегшити симптом закладеності носа.

Легко перетравлюються і зволожуючі продукти

Ця група продуктів прискорює відновлення, вони не перевантажують шлунок і гидратируют організм:

- Крекери і тости.   Злегка солоні або без солі, допомагають стабілізувати травлення, що особливо корисно після блювоти.

- Банани.   Багаті калієм, який втрачається при великому потовиділенні, блювоті або діареї. Банани легко засвоюються, допомагають знизити температуру тіла і поповнюють запаси втрачених електролітів.

- Імбир.   Ця приправа неймовірно ефективна при багатьох шлункових захворюваннях (запор, здуття, блювота), заспокоює нудоту і запобігає її. Пийте імбирний чай, він буде добре зволожувати і заспокоювати шлунок.

 Їжа від застуди, без шкоди для талії


Три продукту, яких слід уникати при болях у шлунку:

Якщо стоїть завдання швидше прийти в себе, то варто виключити ті продукти харчування, які змушують організм надмірно працювати, що погіршує ситуацію з одужанням. До таких стресових для організму продуктів можна віднести наступні:

1. Пряні і кислі.   Якщо гостра їжа допомагає при застуді, то для шлунка будь прянощі приносять більше болю і дискомфорту. Тому, якщо у вас розлад шлунка - доведеться відмовитися від цитрусових, прянощів і соленостей.

2. З високим вмістом цукру і жиру.   Велика кількість цукру в раціоні пригнічує імунну систему і викликає запалення. А продукти з високим вмістом жиру важче перетравлювати, що може викликати болі в шлунку.

3. Молочні продукти. Ця група продуктів сприяє виділенню і ущільненню слизу. Незважаючи на те, що наші мами і бабусі радили нам пити тепле молоко при будь-якої хвороби, для дорослих людей ця рада не працює, краще скоротити споживання молочних продуктів, особливо при болях у шлунку.

Тепер ви знаєте, що вам може допомогти впоратися з неприємними передвесняна симптомами і прискорити відновлення.
Автор: Василина Кузіна