Дитячі хвороби в дорослому віці
 Дитячі хвороби - кір, краснуха і вітряна віспа в юному віці переносяться досить легко. Але якщо зараження торкнулося дорослої людини, картина буде дещо інша. Як попередити захворювання і про що турбуватися, якщо хвороба вже настала?

Головна небезпека «несерйозних» дитячих хвороб для людини, перешагнувшего 18-річний рубіж, полягає в більш важкому перебігу захворювання і у високому ризику розвитку ускладнень. Причина незавидною долі - в особливостях нашого організму:

Значний інфекційний досвід.   За своє життя ми стикаємося з багатьом мікроорганізмами, які потім стають «жителями» нашого тіла. Саме вони найчастіше гостро реагують на вторгнення інфекції.

Наявність супутніх захворювань.   Якщо до «щасливого» придбання дитячої несподіванки ви страждали хронічними захворюваннями, наприклад, серцево-судинної системи, цей факт хвороба врахує. На жаль, не на вашу користь.

Залучення багатьох систем і органів.   Більш великий ділянку ураження, як правило, призводить до більш яскравою загальної реакції.

Шкідливі звички і стреси.   Негативно позначаються на загальному стані організму, не кажучи вже про те, що значно підривають імунітет.

Чи існує 100-відсоткова профілактика?

Навіть перенесене в дитинстві захворювання, як і вакцинація від нього ж, не може гарантувати 100% імунітету. Однак якщо згодом відбувається зараження, воно протікає в менш вираженій формі, що саме по собі, вже непогано. Відомо, що імунітет від перенесеного захворювання сильніше, ніж від вакцинації.

Як дізнатися хворіли ви, якщо батьки не пам'ятають?

Сьогодні можна призвести кількісні лабораторні дослідження на імуноглобуліни G до зазначених вірусам. Аналізи проводяться на підставі взятої з вени крові. По отриманню результатів можна точно сказати хворіли ви, і зробити ймовірний прогноз, яким чином ваш організм відреагує на проникнення інфекції (визначити специфічну несприйнятливість організму).

Кому показана вакцинація?

Людям, які вже перенесли хворобу, вона не потрібна. Термін дії вакцин проти дитячих захворювань в середньому становить 10-12 років. Однак якщо ви маєте справу з епідемією, мали контакт з хворим або плануєте вагітність, ревакцинація дуже бажана.

Календар вакцинації «для дорослих»

Жінки, що планують вагітність, можуть вакцинуватися не раніше, ніж за 6-9 місяців до очікуваного радісної події. Всі перераховані інфекції дуже небезпечні для плоду, тому є резон «підготувати грунт».

У період епідемії кожній людині, яка не стикався раніше з провокатором хвороби, рекомендована щеплення. Цікаво, що пік захворювань припадають здебільшого на початок весни і зиму з періодичністю в декілька років.

Після контакту із зараженим, слід прищепитися не пізніше 72-х годин. Вірогідність захворіти в цьому випадку істотно знижується.

 Дитячі хвороби в дорослому віці


Обережно, краснуха!

У першу чергу, краснуха небезпечна для вагітних жінок, оскільки може викликати вроджені вади розвитку майбутнього малюка. Інкубаційний період хвороби дорівнює двом-трьом тижням. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом. Підхопити «болячку» можна за тиждень до появи у зараженої висипу, і протягом двох тижнів після її прояви.

Як розпізнати?   Для хвороби характерні висока температура, кон'юнктивіт, головні болі і болі в горлі. Висипання з'являються через два дні після зараження, спочатку на обличчі, а потім поширюються по всьому тілу. Висип тримається від двох до семи днів, потім безслідно зникає.

Чим загрожує?   У дорослому віці ускладненнями захворювання можуть стати сильна гарячка, запалення ліктьових, колінних суглобів, інтоксикація організму, у чоловіків - болі в яєчках.

Обережно, кір!

Вірус хвороби передається повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період складає один-два тижні. Зараження можливе протягом чотирьох днів після виникнення перших симптомів хвороби і за кілька днів до.

Як розпізнати?   Захворювання говорить про себе за допомогою підвищення температури до 38-40 градусів, виникнення нежиті, світлобоязні, появи червоних висипань на слизовій рота. Висипання з'являється через кілька днів після контакту з «джерелом» хвороби, локалізується спочатку на обличчі, потім «перекидається» на тіло і кінцівки. Ближче до одужання плями темніють і починають лущитися.

Чим загрожує?   У дорослих кір може супроводжуватися бактеріальними ускладненнями, отитами, пневмонією та менінгітом. Якщо захворює вагітна жінка, кір підвищує ризик викидня.

Обережно, вітрянка (вітряна віспа)!

Захворювання виникає внаслідок проникнення в організм вірусу Варіцелла-Зостер. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом. Якщо вогнища вітрянки не розчісувала, висип не залишить після себе слідів. Заразитися можна за допомогою контакту із зараженою людиною в останню добу перед появою в нього висипу і до часу покриття її корочками. Інкубаційний період дорівнює 2-3-му тижнях.

Як розпізнати?   Висип дає про себе знати плямами, які пізніше перетворюються в везикули. Останні на третій день підсихають, утворюючи кірочки, які відпадають через 2-3 тижні. Загальне самопочуття погіршується появою лихоманки, свербіння і головного болю.

Чим загрожує?   У дорослих бульбашки можуть локалізувати не тільки на тілі, а й на повіках, слизових шлунково-кишкового і урогенітального трактів. Крім цього, висипання можуть торкнутися оболонки мозку, тим самим, приводячи до менінгоенцефаліту. Симптоми інтоксикації стають яскраво вираженими, лімфатичні вузли збільшуються, може розвинутися пневмонія або бронхіт.

Стратегія дії

Якщо ви вже захворіли, хвороба не можна переносити «на ногах». Постільний режим обов'язковий, у ряді випадків показана госпіталізація в стаціонар. Ніяких домашніх методів і народних засобів. Тільки призначення лікаря.

Методи профілактики дитячих хвороб:

- Відмова від шкідливих звичок
- збалансоване харчування
- Достатня фізична активність
- Одяг, надіта по сезону
- Вакцинація


Хворіти в будь-якому віці неприємно, а якщо справа стосується дитячих хвороб, - це подвійно прикро і може становити серйозну небезпеку. Бережіть себе і нехай недуги обходять вас стороною!
Автор: Наталя Бартукова


 Народне лікування гіпотонії
 Часом навіть у здорових людей може виникнути проблема з артеріальним тиском. Запаморочення, головний біль, швидка стомлюваність, погане самопочуття, слабкість, сонливість - це все ознаки гіпотензії або гіпотонії (заниженого артеріального тиску).

Лікарі запевняють, що такий стан не загрожує життю людини, бо не було випадків смерті від гіпотонії. Але якщо артеріальний тиск падає нижче критичної межі 90/60, тоді серце б'ється дуже повільно, людина стає блідим і навіть може знепритомніти. У такій ситуації слід негайно напоїти хворого міцною кавою, а в разі непритомності змочити шматочок вати декількома краплями нашатирного спирту і обережно потримати кілька секунд у носа потерпілого. Якщо нашатирного спирту немає, то можна змочити обличчя холодною водою, вона добре покращує кровообіг мозку і звужує судини. А ще краще викликати «швидку допомогу». З низьким артеріальним тиском не варто жартувати!

  На думку багатьох учених, гіпотонія може бути симптомом інших захворювань - ендокринних порушень, інфекцій, кровотеч, хвороб органів травлення, анемій, остеохондрозу, хронічних патологій. У таких випадках треба лікувати саму хворобу.

  А ось основною причиною падіння артеріального тиску є недостатнє надходження кисню і поживних речовин до тканин - білків, вітамінів С і групи В. Також гіпотензії сприяють стреси, тривалі хвилювання і нервові розлади. І якщо гіпотонія проявляється як есенціальна хвороба, тоді для її лікування можна використовувати лікарські рослини - женьшень, левзею, лимонник, аралію, шовковицю, зозулинець, елеутерокок, шипшина, звіробій, оман високий, пижмо, ефедру та ін.

  Рецепти настоянок, настоїв і відварів при гіпотонії

Настоянка коренів аралії.   Коріння аралії подрібнити і залити 70% розчином спирту (1: 5), настоювати тиждень у темному місці, збовтуючи. Пити по 30 крапель 3 рази на день перед їжею.

Настоянка листя стеркулии платанолістная.   Листя подрібнити, далі зробити все так само, як і в попередньому рецепті. Пити двічі на день з перервою 6:00 в другій половині дня по 20 крапель. На ніч не приймати!

Настоянка кореня женьшеню.   Корінь подрібнити в порошок і залити 70% спиртом (1: 5). Наполягати в темній пляшці 14 днів. Пити по 30 крапель 2 рази на день до їди.

 Народне лікування гіпотонії


Настоянка кореня заманихи високою.   Також залити 70% спиртом (1: 5). Дати настоятися, процідити. Пити по 30 крапель 3 рази на день до їди.

  Настоянка кореня родіоли рожевої.   100 г кореня залити 0, 5 горілки, настоювати 12 днів (буде відчуватися запах троянд). Пити по 10 крапель розведених на воді два рази на день за 30 хвилин до їжі перед обідом. Якщо виникне безсоння, головний біль або різке підвищення тиску, слід зменшити дозу настоянки або повністю скасувати її вживання.

  Настоянка насіння лимонника китайського.   Подрібнити насіння лимонника китайського і залити 0, 5 л горілки. Настоювати в темному місці 14 днів при кімнатній температурі. Приймати по 10 крапель (вранці натще) розведених в 1 ст. ложці води 2 рази на день до їди.

Настій безсмертника піщаного.   10 г квіток безсмертника залити 1 склянкою окропу. Наполягати всю ніч. Пити по 20 крапель, розділивши на 2 прийоми в першій половині дня за 30 хвилин до їжі.

Настій з лимонів.   Взяти 6 лимонів, видалити з них насіння і плодоніжки, м'якоть з шкіркою змолоти на м'ясорубці. Покласти до 3-х літрову банку і залити кип'яченою водою (холодної), краще дистильованою. Залишити на 36 годин у холодильнику. Потім додати 500 г меду (бажано рідкого, щоб розчинився), перемішати. Знову покласти на 36 годин у холодильник. Пити по 50 г до їжі 3 рази на день.

Відвар молодих пагонів ефедри хвощевой.   2 ст. ложки ефедри запарити 3 склянками окропу. Кип'ятити, поки не залишиться половина відвару. Пити по 1 ст. ложці 3 рази на день.

 Народне лікування гіпотонії


Ще рецепти:

* Взяти 2 частини трави ісопу, 6 частин плодів шипшини, 2 частини трави материнки, 1 частина трави дроку, 4 частини трави татарника, 2 частини листя суниці. Перемішати подрібнені інгредієнти. Залити 2 ст. ложки 0, 5 л окропу, прокип'ятити. Наполягати на водяній бані 2:00. Процідити, віджати сировину в настій, долити потрібну кількість кип'яченої води, щоб отримати 0, 5 л настою. Пити по півсклянки 3 рази на день після їди.

* Перемішати 3 ст. ложки трави звіробою, 2 ст. ложки листя подорожника, 3 ст. ложки плодів шипшини, 1 ст. ложку дроку фарбувального, 1 ст. ложку листя м'яти - все подрібнити. 3 ст. ложки цього збору залити 0, 5 л окропу. Наполягати 7:00 в теплому місці. Процідити і вживати 3 рази на день за 30 хвилин до їжі. Цей засіб допомагає і при депресії.

* Взяти в рівних пропорціях кореня родіоли рожевої, ягід глоду, плодів шипшини, листя кропиви, кореня золотухи (золототисячника). Добре подрібнити і перемішати. 2 ст. ложки суміші насипати в термос і залити 0, 5 л окропу. Нехай настоюється всю ніч. Випити настій протягом дня, розділивши на 3 прийоми.

* Змішати в рівних пропорціях траву пустирника, сухе подрібнене листя волоського горіха, коріння або траву ясенця білого. Залити 3 ст. ложки цього збору 0, 6 л окропу, дати настоятися 2:00 під теплою ковдрою, процідити. Пити по 200 г 3 рази на день до їди.
Автор: Світлана Доскоч