7 питань про рак грудей, відповіді на які ви повинні знати
 Говорити про рак грудей важко, але ми не маємо права мовчати. Льодовий душу діагноз - найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок у світі. Рання діагностика раку грудей практично гарантує одужання, а значить, шанси перемогти хворобу дуже високі. Просто не треба боятися!

Найбільш повною картиною виникнення підступної хвороби і звільнення з її пут мають, звичайно ж, онкологи. Ми підготували для вас відповіді на найбільш хвилюючі питання, які ви хотіли б задати лікареві.

Чому виникає рак молочної залози?

Об'єктивних аспектів зародження цієї хвороби, на жаль, багато. Фактори ризику не дрімають, і буває, дають про себе знати. Але який саме з них виявиться провокатором для конкретної жінки передбачити складно.

На здоров'ї не кращим чином позначається навколишнє середовище, важка генетична спадковість і вплив гормонів. Мають значення, як ті, які виробляються самим організмом жінки, так і інші, які надходять у складі медичних препаратів.

Раннє настання менструації - до 12 років підвищує ризик раку грудей, а пізніше - після 14 років, відповідно, зменшує. Чим більше число менструальних циклів в житті жінки, тим вище ризик появи злоякісних утворень. Так, рання менопауза - до 40-45 років - зменшує ризики, а пізня - після 55 років - збільшує.

Окремо хочеться поговорити про ритмі життя представниць прекрасної статі. Здавалося б «раціональне» рішення багатьох представниць прекрасної статі стати на ноги і зробити кар'єру - величезний мінус для їхнього здоров'я. Оскільки час першої вагітності і пологів - ще один маркер, на який спираються лікарі, діагностуючи хвороба. Перші пологи до 25 років - благотворно впливають, знижуючи ризик появи пухлини, а пізні - після 35 років - збільшують.

 7 питань про рак грудей, відповіді на які ви повинні знати


Чи існує зв'язок між прийомом гормональних ОК і розвитком хвороби?

У медичній практиці дійсно були гормональні контрацептиви, які могли посприяти виникненню раку. Але їх час вже пройшов, зараз вони не застосовуються. ОК нового покоління мають настільки маленькі дози гормонів, що навіть зменшують ризики зародження деяких видів онкології - раку матки, молочних залоз і яєчників. Але, тим не менш, все ОК повинен призначати тільки грамотний лікар, і дотримання інструкції препарату при цьому навіть не обговорюється.

Сьогодні набирає обертів гормонозаместітельная терапія як спосіб залишатися довше молодою, здоровою і красивою. Застосовуватися вона почала ще в 90-і роки, і звичайно, має свої позитивні результати - профілактика серцево-судинних проблем, багатьох хвороб «старості», остеопорозу. Але потенційна вигода цієї терапії істотно менше того ризику, яким піддається жіночий організм при її використанні. Дослідження за участю більше чотирьох мільйонів жінок показали, штучне заміщення гормонів збільшує ймовірність раку грудей. Будьте обережні!

Чи шкодять здоров'ю молочних залоз пластичні операції?

Закономірного зв'язку між розвитком хвороби і пластичною хірургією не було виявлено. Але застосування поліакриламідних гелів для збільшення грудей ускладнює діагностику раку, маскуючи перебіг хвороби, що не є добре. Тому краще утриматися від подібних удосконалень зовнішності, якщо у вашій родині вже були випадки діагностування раку грудей.

Чи дієві профілактичні заходи відносно раку?

У онкології з багатьма іншими менш небезпечними хворобами заходи профілактики загальні: здоровий спосіб життя, збалансований раціон, чисті повітря і вода, достатня фізична активність.

Якщо ви потрапляєте в число пацієнток, в анамнезі сім'ї яких вже стоїть відмітка «рак», можна зробити тест, який визначає наявність особливого гена-провокатора у вашому організмі. Його виявлення показує ймовірність виникнення хвороби з точністю до 80%. Тому краще завчасно вжити заходи - пройти спеціальний лікарський курс або навіть зважитися на мастектомію.

 7 питань про рак грудей, відповіді на які ви повинні знати


Як лікують рак грудей?

Всього видів лікування злоякісних утворень більше шести тисяч. Всі вони систематизовані, вивчені і серед них обрані найбільш дієві. У всі світі лікування раку грудей проходить по одним стандартам. Спочатку досліджується молекулярний портрет пухлини, потім визначається чутливість її до подальшої терапії. Враховуються індивідуальні характеристики пацієнта, і призначається комплексне лікування - хірургічне, хіміотерапевтичне, радіологічне.

У разі виявлення новоутворення на ранній стадії буває достатнім видалити невелику ділянку залози і провести опромінення цього місця. Якщо ж пухлина встигла глибоко прорости в тканини - призначається хіміотерапія.

Чи можна одужати повністю?

Виявлення раку молочної залози на першій стадії дає до 99% впевненості в тому, що хвороба буде переможена. По закінченню лікування за пацієнткою спостерігають протягом п'яти років з метою виявлення можливого рецидиву. Але чим більше часу проходить, тим менша ймовірність повторення сумного сценарію. Що стосується одужання при інших стадіях раку, такі прогнози може дати тільки лікуючий лікар.

Як виявити пухлину на ранній стадії?

Процес формування молочної залози припадає на вік 11-13 років, в цей час дівчинка повинна спостерігатися в підлітковому кабінеті. Нормально проходить розвиток грудей визначає педіатр.

Далі з 17-ти років, коли залози, як правило, вже сформовані, дівчина щомісяця повинна собі здійснювати обстеження грудей. Найбільш зручне для цього місце і час - душ, на 6-8 день після закінчення менструації.

Насторожуючий привід, при якому обов'язково слід звернутися до лікаря - знаходження будь-якого ущільнення. Відразу зауважимо, що не всі вони є злоякісними. Не впадайте в паніку до з'ясування всіх обставин захворювання.

Міцного вам здоров'я!
Автор: Наталя Бартукова


 Муркотів терапія - спробуємо?
 У вас коли-небудь було стан, коли ви раптом відчували, що спустошені, розбиті і виснажені? Коли постійно переслідують застуди, коли вже немає ніяких сил і вже зовсім неможливо думати абсолютно ні про що, крім відпустки, пускай навіть за свій рахунок ...

Що ж робити?

Це можна виправити! Тут допоможе не хто інший, як ваш муркоче друг - найчудовіший лікар. Якщо ви щасливий власник пухнастого грудочки, то, звичайно, помічали, як він, коли у вас щось болить, приходить до вас і лягає на хворе місце - масажує, треться, лиже, дивиться в очі, нібито гіпнотизуючи. Він може допомогти впоратися навіть з синдромом хронічної втоми . Так що у кого ще немає кішки - терміново заводимо, холім і плекаємо!

Ой! Я і не знала, що коти такі розумні бувають ...

«Подумаєш, я ще й вишивати можу ... і на машинці теж ...». Хто не пам'ятати цих слів з Простоквашино? А й справді, кішки можуть дуже багато!

Вони - відмінні діагности . Вона моментально знаходить беспокоящее місце, притискається до нього, зігріваючи своїм теплом, випускає кігтики, перебирає лапками і робить приємний масаж.

Кішки мають унікальну здатність відчувати, що в організмі людини накопичилося багато негативної енергії . Коли в нашому організмі відбулося якесь порушення, змінюється енергетичний потенціал певного його ділянки. Кішки це відчувають і приходять до людини, труться біля хворого місця. При цьому вони поглинають деяку кількість негативної енергії. Виходить взаємовигідний союз - кішці треба отримати, а людині віддати, щоб краще себе відчути. До речі, ви звертали увагу, що кішки люблять полежати на таких випромінюючих негативні електромагнітні коливання приладах, як телевізори, холодильники, комп'ютери?

 Муркотів терапія - спробуємо?


Вплив кішок на нас багатогранно. По-перше, коли ви починаєте гладити свою кішечку, у вашій центральній нервовій системі виникають хвилі задоволення, що піднімають настрій і викликають масу позитивних емоцій . Ніщо на світі не зробить кращого впливу на нервову систему і психіку - і не потрібні ніякі антидепресанти!

До того ж кішка - відмінний рефлексотерапевт , Який проводить відмінні сеанси голкотерапії. Так Так! Згадайте, як приємно стає, коли мугикаючи застрибує вам на груди і з бурчанням смикає вас кігтиками.

При погладжуванні вовни кішки ви піддаєтеся електростатичного впливу слабкими струмами, а адже саме на цьому побудована сучасна фізіотерапія .

У Великобританії був проведений цікавий досвід, що показав, що коти допомагають стабілізувати тиск . Пацієнтам з гіпотонією і гіпертонією виміряли тиск, а потім принесли пухнастих друзів. Вимірявши тиск вдруге, з'ясували, що тиск прийшло в норму.

Муркотіння   не тільки добре впливає на нервову систему, але і покращують мозковий кровообіг і стабілізує серцевий ритм.

Саме чудове в кішкотерапія - відсутність протипоказань   (крім, звичайно, алергії на кішок).

Візьміть на замітку , Що в кішкотерапія у лікуванні різних захворювань краще використовувати різний час:

• Вечірній час підходить для зняття втоми.

• Легеневі захворювання лікуєте в проміжку з 15 до 17.

• Шлунково-кишкові - з 17 до 19.

• Серцево-судинні - з 11 до 12.

 Муркотів терапія - спробуємо?


Куди б кішку докласти?

1. Якщо ви страждаєте від головних болів , А тиск часто завантажить , На 5 хвилин кілька разів на день кладіть воркіт на шию - вийде найприємніший на світі комір.

2. Уявляєте, кішки навіть можуть допомогти впоратися з безсонням ! Для цього треба по 5 хвилин на день проводити наступні сеанси: сядьте за стіл, закрийте очі, притисніть тварина до лоба і шиї.

3. При депресії   просто грайте з кішкою мінімум півгодини в день.

4. кішкотерапія відмінно допомагає при запаленні суглобів   та лікуванні гінекологічних захворювань . В останньому випадку треба лягати і хвилин на 30 усаджувати кішку собі на низ живота.

5. При аритмії   візьміть кішку собі на груди.

6. При паралічі кінцівок   дуже добре допомагає котячий масаж лапками ніг і рук хворого.

7. При захворюваннях печінки   покличте кішку посидіти на вашому животику. Добре, якщо вона там побуде хвилин 20. Бажано повторювати це кілька разів на день.

8. Допоможе кішка і при хронічному бронхіті   - Ласкаво притискайте її до грудей! Дихання стане легше, підуть напади кашлю.
Автор: Яна Колосовська