Як позбутися від оніміння кінцівок?
 Вам знайоме неприємне відчуття оніміння рук і ніг? А ви замислювалися, чому це відбувається і про що може свідчити?

«Відсиділи ногу» або «відлежали» руку?

Оніміння кінцівок, або гіпестензія, - проблема, від якої часто страждають жителі мегаполісів. Вона може виникати через слабке м'язового тонусу і виявлятися, наприклад, якщо ви звикли подовгу дивитися перед сном телевізор, засипати в неприродній позі. Організму важко врегулювати кровообіг при довгому знаходженні в неприродному положенні тіла. А нерв, перетиснений м'язами і кістками, виявляється не в змозі передати інформацію в головний мозок. Результат - ми втрачаємо здатність відчувати ногу, руку, тобто не можемо передати кінцівки команду.

Якщо оніміння кінцівок відбувається рідко - нічого страшного. Кожен може «відсидіти» ногу. Якщо оніміння починає виникати частіше, треба змінювати ритм життя - почати робити зарядку, влаштовувати піші прогулянки, зайнятися легким бігом, контрастним обливанням, провести курс прийому вітамінних засобів групи В. А якщо гіпестензія починає турбувати регулярно - без відвідування лікаря вже обійтися не можна. Це може бути ознакою проблем в організмі і симптомом серйозного захворювання.

 Як позбутися від оніміння кінцівок?


Ви вагітна?

Також оніміння ніг може виникати під час вагітності. У цьому випадку особливого приводу для страху немає. Це може відбуватися через порушення обміну речовин, накопичення в тканинах води, через додаткової ваги, «давить» на суглоби, які незвичні до цього.

Коли оніміння - ознака захворювання

Якщо у вас постійно виникають проблеми з онімінням рук і ніг, треба пройти медичне обстеження. А саме:

• Відвідати терапевта, здати загальний і біохімічний аналіз крові.

• Відвідати судинного хірурга, провести дуплексне сканування магістральних кровоносних судин.

• Відвідати невропатолога, обстежитися на наявність сколіозу, остеохондрозу, грижі або защемлення нервових закінчень.

Навіщо обстежитися?   Справа в тому, що під маскою несерйозною на перший погляд проблеми може ховатися серйозна проблема зі здоров'ям. Постійне оніміння лівої руки може говорити про проблеми з серцем. Небезпека представляє і оніміння двох кінцівок з одного боку вашого тіла (наприклад, ліва рука і ліва нога), що може виявитися симптомом порушення мозкового кровообігу, а це в свою чергу - до часткового паралічу.

Щоб позбутися від оніміння в кінцівках, необхідно впоратися з основним захворюванням. Ось тут і необхідна допомога фахівця.

 Як позбутися від оніміння кінцівок?


Оніміння ніг може з'являтися при:

• остеохондрозі (зміни в хребті призводять до того, що здавлюються спинномозкові нерви; у зв'язку з цим рекомендується терміново зайнятися спортом і записатися на масаж);

• міжхребцевої грижі (лікування, як правило, вимагає серйозних заходів, часто навіть хірургічного втручання, в більш легким формах прописується спеціальний масаж, акупунктурная терапія);

• атеросклерозі (до цього часто призводять шкідливі звички і неправильне харчування, від яких доведеться відмовитися);

• ревматичному артриті (запалення суглобів - як правило, суглоби деформуються, через що здавлюються нерви і з'являється оніміння);

• хвороби Рейно (рідкісне і важке захворювання, при якому розлад кровообігу в кінцівках з плином часу прогресує все сильніше і в підсумку призводить до повної атрофії, до гангрени; захворювання може тривати роками і майже не підлягає лікуванню, а профілактика включає в себе недопущення переохолоджень, а також стресів);

• нейропатії (ураження нервів кінцівок).

 Як позбутися від оніміння кінцівок?


Як рятуватися?

У домашніх умовах для полегшення стану можна вдаватися до:

• лікувальної гімнастики (як правило, конкретний комплекс вправ рекомендується лікарем);

• контрастні ванночки;

• масажу.

А для профілактики не забудьте відмовитися від сигарет, алкоголю і надмірної пристрасті до кави.
Автор: Яна Колосовська


 Маска для сну: корисний аксесуар або трата грошей?
 Хто з нас не бачив сцени із зарубіжних фільмів, де героїні використовують під час сну спеціальні маски для очей? Багато хто подумає, що це всього лише примха або фетиш. А між іншим, подібний аксесуар здатний якісно поліпшити наш нічний відпочинок, що не забариться позначитися на нашій красі і працездатності. Але чи всім необхідний даний атрибут? Давайте розберемося.

Що являє собою ця річ

Маска для сну являє собою практичний аксесуар у вигляді тканинної непроникною пов'язки, одягав на область очей. Якісні моделі розробляються з урахуванням фізіологічного будови обличчя людини, а їх внутрішня поверхня виконана з делікатних і м'яких тканин. Сукупність цих якостей робить атрибут для сну не тільки корисним, але і приємним у використанні. Спеціально для тих, хто навіть у період відпочинку воліє залишатися стильною штучкою, виробники пропонують моделі всіляких кольорів, відтінків і форм, виконані з різних тканин і прикрашені принтами, паєтками і вишивкою.

 Маска для сну: корисний аксесуар або трата грошей?


Чим хороші маски для сну

Головне призначення цієї, не обов'язково нічний, речі - забезпечити якісний сон і жадану темряву де завгодно і коли завгодно. Саме тому маскою для сну зручно користуватися, коли:

• місце, де ви вирішили відпочити, недостатньо затемнено;

• ви подорожуєте і змушені засипати в незвичних або некомфортних умовах. Скажімо, в поїзді, літаку, автомобілі;

• є необхідність відновити свої сили за допомогою сну в денний час;

• поряд з вашим спальним місцем знаходиться включений телевізор або комп'ютер, який потрібен вашим домочадцям, а ви хочете відпочити;

• напружені очі (довга робота за комп'ютером, тривалі фізичні навантаження і т.д.) вимагають відпочинку.

Виходить, що маска для сну - той незамінний атрибут, який дозволить зануритися в міцний і глибокий сон, навіть якщо за вікном світить яскраве сонце. Проте чи означає цей факт, що ми повинні негайно потурбуватися придбанням цього аксесуара?

 Маска для сну: корисний аксесуар або трата грошей?


Над чим варто поміркувати перед покупкою

Перш ніж дістати гроші з свого гаманця, настійно радимо вам подумати над доцільністю покупки і зважити три складові: необхідність, якість і вартість виробу. Багато продавців намагаються пустити пил в очі, приписуючи своєму товару життєво необхідні характеристики начебто електромагнітних випромінювань або корисних іонів, які за фактом є лише рекламним ходом. Відповідно, і ціна за такий «чудодійний» товар досить висока.

 Маска для сну: корисний аксесуар або трата грошей?


Не варто обманюватися і щодо скромною вартості маски для сну, навіть якщо вона продається в аптеці: найчастіше і матеріал, з якого виготовлений аксесуар, його «носибельність» і зручність вас розчарують. Не варто йти на поводу і у дизайнерських аксесуарів, які попросять вас викласти кругленьку суму за своє ім'я і незвичайний дизайн. Пам'ятайте, що, перш за все призначення маски криється в її назві і вона покликана створити вам умови для тривалого і комфортного сну, тому ціна питання якісних виробів криється в діапазоні від 200 до 1000 руб. Альтернативний спосіб - зшити маску для обличчя самостійно, благо особливих професійних навичок її виготовлення не вимагає.

 Маска для сну: корисний аксесуар або трата грошей?


Бути чи не бути подібного атрибуту для відпочинку у вашому житті - справа суто індивідуальна. Але якщо ви відчуваєте певні проблеми зі сном, варто спробувати в справі пов'язку для очей. Як знати, може бути, саме в ній криється ваша майбутня енергія, краса і працездатність, а не в препаратах з аптечних баночок.

 Маска для сну: корисний аксесуар або трата грошей?

Автор: Анна Ходченкова