Погана кров: як не допустити анемію
 Бліда неміч, недокрів'я, анемія - все це назви одного і того ж хворобливого стану організму, який характеризується зниженою кількістю гемоглобіну і червоних кров'яних тілець (еритроцитів) у крові. На жаль, не застрахований від розвитку хвороби ніхто: ні старих, ні молодих, адже зустрічається анемія і у грудних немовлят, і у людей в похилому віці. Пропонуємо ближче познайомитися з симптомами цього стану і дізнатися, як його уникнути.

Чим небезпечна анемія?

Найголовніші ознаки розвитку залізодефіцитної анемії - слабкість і хронічна втома. Звичайно, можна списати подібні стани на авральний ритм життя, але якщо вони не проходять навіть в періоди затишшя по всіх фронтах, варто негайно звернутися до лікаря і здати аналізи, що визначають рівень гемоглобіну.

Серед інших ознак розвитку недокрів'я - зміна смакових пристрастей (у тому числі поява дивацтв: коли є бажання спробувати землю, крейда), підвищене серцебиття, головні болі, бліді шкірні покриви і слизові, млявість. Якщо розв'язати хвороби руки і дозволити далі господарювати в організмі, не вживаючи заходів, вона може призвести до проблем із серцем. Наприклад, розвинути серцеву недостатність, обтяжену застійними явищами.

У «анемічну» групу ризику потрапляють всі, чиє харчування не збалансовано, у кого є проблеми із засвоєнням заліза або потрібно його підвищену кількість (вагітність, зростаючий організм, спортсмени).

 Погана кров: як не допустити анемію


Як допомогти організму?

Якщо аналізи підтвердили знижений рівень заліза у вашій крові, а пити таблетки зовсім не хочеться, пропонуємо взяти до відома прості, але дієві поради від недокрів'я.

1. Перегляньте своє харчування

Один раз на день обов'язково влаштовуйте собі трапезу, що складається з прийому порції печінки або червоного м'яса, бажано відвареного: телятини, баранини, яловичини. Також обов'язковими гостями на вашому столі повинні стати яблука, волоські горіхи, гранатовий сік, гречана каша, ягоди. А ось вживання консервів, майонезу, кондитерських виробів, чаю та кави краще звести до мінімуму або зовсім відмовитися.

2. Виключіть поєднання заліза і кальцію

Кальцій знижує всмоктування заліза. Це правило потрібно усвідомити всім, хто є прихильницею молочних продуктів або приймає кальцій препарати. Однак неуживчивість характерів «несолодкої парочки» можна попередити, якщо виключити їх зіткнення лоб в лоб. Досить за 2:00 до і після вживання м'ясної страви не налягати на кальцій продукти, тоді проблемне сусідство цих елементів буде зведено до мінімуму.

 Погана кров: як не допустити анемію


3. Зверніть увагу на народні рецепти

Скарбничка мудрості нашого народу, що збирається століттями, може щедро поділитися з вами рецептами від анемії. Наприклад, вживання відвару настояних листя лісової суниці, напій з плодів шипшини, суміш гранатового, яблучного та морквяного соків, настій з сухих плодів малини. На свій смак ви можете підібрати будь рецепти, які не займуть у приготуванні багато часу, а інгредієнти легко знайти в найближчій аптеці або холодильнику.

Зрозуміло, поняття «здоров'я» ніяк не сумісно з неправильним способом життя і поганими звичками, тому рекомендуємо переглянути свій режим дня, щоб допомогти крові в її оздоровленні. Більше бувайте на свіжому повітрі, навантажите організм нескладними фізичними вправами, вчасно лягайте спати і не засиджуйтеся довго перед всілякими моніторами.

Можливо, ваш конкретний випадок потребують прийому аптечних препаратів заліза, тому не варто нехтувати рекомендаціями лікаря. Нерідкі випадки, коли швидше прийти у форму допоможуть саме пігулки та мікстури. Зате на майбутнє ви вже володієте інформацією, як не допустити повторного розвитку анемії, а значить, погане самопочуття, патологічна втома і млявість залишаться в минулому.

 Погана кров: як не допустити анемію

Автор: Анна Ходченкова


 У відпустку з аптечкою ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ
 Відпустка - найщасливіший і довгоочікуване час у році. Саме в поїздках і подорожах ми отримуємо враження, яких нам потім вистачає для обговорення цілий рік.

Саме у відпустці ми робимо масу відкриттів про себе та оточуючих, адже зі звичної обстановки потрапляємо в нову країну або місто. І навіть якщо ви вирішили провести час в будиночку за містом, вас все одно чекає маса нового або добре забутого старого. Адже відпустка - це найактивніший час в нашому житті і, звичайно, в житті наших дітей.

Підвищена активність, незважаючи на всі її плюси, завжди пов'язана з підвищеним ризиком - отриманням подряпин, ударів, сонячних та інших опіків. Однак не треба боятися - справа-то житейська ... Досить правильно зібрати аптечку, і можна не боятися незручностей або неприємних сюрпризів на шляху до відкриттів, нових вражень і нового досвіду.

Перша допомога при ранах

Якщо ви поранили ногу або руку, або ваша дитина розбив коліно або лікоть, перше, що ви повинні зробити, - це забезпечити потерпілому спокій і продезінфікувати свої руки, щоб не заносити в рану «зайву» інфекцію. Найкраще для цієї мети підійде Стериллиум , Який швидко усуне мікроби і захистить від зараження. Далі необхідно промити рану. Оптимально замість проточною використовувати бутильовану або фільтровану воду.

У випадку з опіком перше, що необхідно зробити, - підставити рану під холодну воду. Багато нехтують цим простим і дієвим правилом, однак 10 хвилин під холодною водою захистять вас або вашої дитини від поширення опіку вглиб. Не варто захоплюватися використанням спирту та інших спиртовмісних антисептиків (йоду, зеленки). Їх слід наносити тільки навколо рани, але не на неї. Не варто також користуватися маслами, мазями, порошками, які можуть лише посилити біль і ускладнити доступ до місця опіку.

Мазеві і серебросодержащие пов'язки проти інфекцій

Незамінним засобом при будь-яких саднах, опіках і тому подібних ранах будуть стерильні серветки з марлі або з нетканого матеріалу. Вони прекрасно підсушують рану після промивання, а також ідеально підходять як вторинної всмоктуючою пов'язки. Щоб закрити рану, найкраще скористатися стерильними атравматичними мазеві пов'язками. Наприклад, пов'язка Бранолінд Н   містить перуанський бальзам, який надає антисептичний і ранозагоювальний ефект. Пов'язку можна тримати на рані до трьох діб. Вона не тільки захищає рану від розвитку інфекції, але і сприяє швидкому її загоєнню. Зміна пов'язки не заподіє вам чи вашій дитині неприємних відчуттів. Завдяки цій особливості пов'язки Бранолінд Н, ваша дитина не буде боятися перев'язок, адже вони пройдуть без болю.

Якщо є ризик потрапляння в рану інфекції (наприклад, через пил, пісок, бруд і т.д.) або існує небезпека вторинного інфікування рани, найкраще скористатися стерильною атравматичного пов'язкою Атрауман Аг   з сріблом, яка володіє стійким антибактеріальним ефектом (ефект зберігається до 7 днів). Ця пов'язка, завдяки іонам срібла, надійно захищає від шкідливих бактерій, а спеціальне просочення нейтральною маззю забезпечує безболісну зміну пов'язки, так що ніяких сліз під час відпустки!

Щоб прискорити процес загоєння, необхідно надійно захистити рану від повторної травматизації і потрапляння в неї бактерій. Але як це зробити, зберігаючи рухливість, адже життя б'є ключем, а на відпочинку за кордоном тим більше не хочеться сидіти в номері і «пропустити все на світі». Зафіксувати пов'язку і продовжити активний відпочинок допоможе самофіксірующіеся бинт Пєха-Хафт , Який не потрібно зав'язувати - всього 1, 5 - 2 туру бинта надійно зафіксують пов'язку. А завдяки своїй еластичності, Пєха-Хафт не обмежиться вашої активності, і ви або ваша дитина зможете продовжити розважатися, незважаючи на «бойові рани». І вже звичайно яскраві кольори бинта - білий, синій і червоний - дозволять підкреслити вашу індивідуальність і стиль, а для дітей перев'язка перетворитися на веселу і цікаву гру.

Охолоджуючі пов'язки проти ударів і розтягувань

Компанії ПАУЛЬ Хартманн пропонує ще одне прекрасний засіб від розтягувань і ударів. У таких ситуаціях насамперед необхідно охолодити пошкоджене місце, але оскільки лід не можна довго тримати в області забитого, та й не завжди він знайдеться під руками (особливо якщо ви поїхали на екскурсію або пішли в ліс за ягодами), його чудово замінить еластичний бинт з охолоджуючим ефектом Дермапласт Кул Фікс . Він не займе багато місця у вашій сумці, але виявиться незамінним в екстреній ситуації. З цим бинтом немає ризику переохолодження, а його ефект, який триває півтора-дві години, допоможе вам впоратися з забоєм без всяких побічних ефектів.

Сучасні засоби від Хартманн допоможуть вам легко і правильно надати першу допомогу і зберегти гарний настрій під час відпустки, незважаючи ні на які дрібні неприємності.

Хартманн бажає вам здоров'я і незабутніх вражень!