Що б з'їсти взимку?
 Взимку хочеться весь час з'їсти чогось такого, особливо жирного, адже під об'ємними светрами не особливо видно чесно нажиті кілограммчіков. А адже ми забуваємо, що взимку нашому організму потрібна підтримка. Ми посилено налягаємо на вітаміни і часник, забуваючи, що існує великий вибір продуктів, які допомагають нам пережити холоди, зміцнити імунітет і підтримують гарний настрій.

Хочете знати, що це за продукти, тоді читайте наш рейтинг корисних зимових продуктів:

Листовий салат.   Цей зелений друг всім знаком більшою мірою, як елемент прикраси столу. При цьому ми забуваємо, що він багатий такими вітамінами, як А і С, крім того, містить кальцій, який дуже потрібен для того, щоб зміцнювати кістки, підтримувати баланс мінералів, стимулювати обмін речовин.

 Що б з'їсти взимку?
   Листовий салат також містить бета-каротин, який допомагає зміцнити зір. Щоб цей продукт добре засвоївся, його слід вживати з рослинною олією або сметаною.

 Що б з'їсти взимку?
 Буряк.   Скільки чудесних страв можна приготувати з буряку. Борщ, вінегрет і інші салати, можна запекти її і подавати під заправкою. Вважається дієтичним продуктом. Тому не бійтеся від неї видужати. Вміщені в ній речовини допомагають у профілактиці серцево-судинних захворювань. Вважається також, що буряк підвищує витривалість організму під час тренування.

Капуста . Різна. І кожному сорту притаманні ті чи інші корисні властивості. Основні переваги капусти в тому, що їй приписують здатність вбивати і блокувати розвиток ракових клітин. Також вважається, що капуста може стимулювати роботу печінки, роблячи її здатною руйнувати пестициди і канцерогенні речовини.

 Що б з'їсти взимку?
 Журавлина.   Ця ще одна зимова гостя. Смачна, як в цукрі, так і сама по собі. З неї можна приготувати чудові морси, пироги, можна додавати в квашену капусту. Осінь-зима - сезон цієї смачної ягоди. У ній міститься безліч мінералів, і корисний для організму лютеїн.

 Що б з'їсти взимку?
 Гарбуз.   Зимові овочі - джерело корисних речовин, які зміцнюють наш імунітет і допомагають впоратися з холодами. Вони володіють високими поживними властивостями. Гарбуз давно відома, і славиться своїми корисними властивостями. Правда, останнім часом все більше про неї забувають. А даремно. Продукт досить дієтичний, і може використовуватися в різноманітних стравах. Начина від салатів і закінчуючи десертами.

Моркву і манго . Манго - екзотичний фрукт, який люблять багато в нашій країні. Вважається, що, регулярно вживаючи його, ми допомагаємо організму стримувати виникнення і зростання ракових клітин. Манго багате залізом, тому його добре вживати людям, що страждають анемією і вагітним жінкам. Також, цей фрукт гарний як маски, регулярне використання допомагає зробити шкіру більш чистою. Серед корисних властивостей є ще: поліпшення травлення, низький вміст вуглеводів, багатий вітамінами А і Е.

Що стосується моркви, то вона використовується скрізь де тільки можна. І для додання смаку, і для краси. Регулярно їсти сиру моркву, приправлену олією або сметаною, - необхідно, тому що корисні речовини містяться в ній, роблять позитивний вплив на стан шкіри, волосся і нігтів, поліпшують зір і травлення, знижують рівень холестерину і цукру в крові, регулюють кров'яний тиск. А у годуючих мам сприяють збільшенню кількості грудного молока.

 Що б з'їсти взимку?
 Цитрусові.   Лимони, мандарини, апельсини, Памела, грейпфрути всіляких мастей. Незважаючи на те, що це досить аллергичность фрукти, вони володіють і цілим рядом достоїнств. Багаті вітамінами, клітковиною, флавоноїдами. Підвищують опірність організму простудним захворюванням, підвищують тонус, є профілактикою ракових захворювань.

 Що б з'їсти взимку?
 Ківі . Давно доведено, що в цьому фрукті міститься в кілька разів більше вітаміну С, ніж у цитрусових. Його можна вживати як самостійне блюдо, так і додавати в салати.

Часник і цибуля . Цю парочку представляти не треба.

Гранат . Чи знаєте ви, що один гранат містить приблизно 40% добової норми вітаміну С. Також у ньому можна знайти вітаміни А і Е, фолієву кислоту (яка корисна для мозку і нервової системи), і багато клітковини. Недавні дослідження показують, що, регулярно вживаючи гранат, ви зміцните зуби, поліпшите стан серцево-судинної системи і кісток.

Якщо ви помітили, що всі зимові фрукти дуже яскраві. І це не випадково, адже восени і взимку так мало фарб навколо нас, рано темніє і пізно світає, звідси і хандра. Оточуючи себе кольором, ви підвищуєте свій життєвий тонус.
Автор: Віра Карабутове


 Морський рис
 Це таємниче щось називають ще «живим рисом», «японським рисом», «індійським рисом», «рисовим грибом» і «морським грибом». Морський рис власне до рису ніякого відношення не має, але названий так, тому що за зовнішнім виглядом нагадує відварений рис. Та й море теж не його місце проживання ...

Але все ж він живе у воді і являє собою слизувате освіту з склеюються між собою водних бактерій, у тому числі і дріжджоподібних.

А, от, до Індії та Японії морський рис має безпосереднє відношення, оскільки в цих країнах він був відомий здавна і застосовувався з лікувальною і косметичною метою. Відомий рисовий гриб був так само на Тибеті і в Китаї. Зі Сходу він прийшов у Європу і в Росію.

На жаль, вчені ще досі не вивчили вплив морського рису на організм людини. Але народна медицина високо оцінює його властивості, часом прирівнюючи його до панацеї. Панацеї, у світі, звичайно, не існує, але, тим не менш, напій, приготований на основі рисового гриба, нерідко творить маленькі і великі чудеса, приносячи здоров'я і красу своїм прихильникам.

В процесі бродіння оцтовокислих бактерій, виходить напій, що містить вітаміни С і D, антиоксиданти, корисні жирні кислоти, дріжджоподібні грибки, фосфорну, пировиноградную, Уронові, глюкуроновую, кумаровую, хлорогенная, оцтову, щавлеву, лимонну, молочну, фолієву кислоти, складні ефіри, альдегіди, спирти, смолисті і дубильні речовини, глюкозиди, полісахариди, ферменти. ...

- Все це разом гальмує процес старіння організму, перетворює шкідливий холестерин в корисний, перешкоджаючи розвитку атеросклерозу і гіпертонії.

- Морський рис покращує роботу шлунково-кишкового тракту, попереджає виникнення онкології, відновлює обмінні процеси в хрящах суглобів і хребта.

- Володіє також протимікробну, імуномодулюючою, відновлюючу, загальнозміцнюючим і сечогінною дією.

- Народна медицина застосовує рисовий гриб при вже наявної гіпертонії для нормалізації артеріального тиску. При атеросклерозі, аритмії, поліартриті, ревматизмі, подагрі, варикозі, ожирінні, при артрозі, анемії, авітамінозі, астенії, безсонні, порушенні обміну речовин, зниженні імунітету, хронічної втоми, депресії, неврозі, порушенні мозкового кровообігу, головного болю, бронхіальній астмі, бронхіті, гаймориті, плевриті, пневмонії, тонзиліті, туберкульозі, фарингіті, пієлонефриті, геморої, простатиті, молочниці, панкреатиті, гепатиті, пародонтозі, стоматиті, для відновлення організму після грипу, застуди, загострення хронічних захворювань.

- При щоденному вживанні морський рис розчиняє камені в нирках, сечовому міхурі та печінці.

- Для схуднення приймають по 100 мл настою морського рису 2-3 рази на день. Курс 1-2 місяці.

Морський рис потрібно з великою обережністю пити страждаючим від цукрового діабету, не рекомендується його прийом при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки.

Зате в косметичних цілях   зовнішньо настій морського рису можна застосовувати всім. Настій морського рису вітамінізує, очищає, зволожує і живить шкіру. Власне він є ідеальним природним засобом для догляду за шкірою і може заміняти звичайний лосьйон. На Сході його використовують при виготовленні кремів, масок для обличчя, лосьйонів, мила, кондиціонерів, шампунів.

- Маска для обличчя омолоджуюча і зволожуюча
Вирізати маску з махрового рушника, намочити її в настої морського рису, злегка віджати і накласти на обличчя на 15-20 хвилин. Вмиватися кип'яченою водою кімнатної температури і нанести на шкіру зволожуючий крем.

- Маска для розгладження зморшок
Змішати 2 ст. ложки настою морського рису з 1 чайною ложкою меду і 2 краплями ефірного масла троянди. Нанести на обличчя пензликом в декілька шарів або просочити складом бавовняну серветку, накласти на обличчя на 15-20 хвилин, вмитися водою кімнатної температури, нанести живильний крем.

- Для ополіскування волосся
Розвести настій морського рису злегка теплою кип'яченою водою 1: 1. Споліскувати волосся після миття для їх зміцнення і додання їм блиску і шовковистості.

При втоми, пітливості, набряках ноги миють теплою водою з дитячим милом, протирають настоєм морського рису, надягають бавовняні шкарпетки. Процедура робиться на ніч.
Автор: Наталя Алексєєва