Що нам треба знати про діабет
 Багато сигнали діабету, неважливо діабет це 1-го типу або 2-го, можна розпізнати майже відразу. І добре, якщо ви знаєте ці сигнали. Це допоможе якнайшвидше звернутися до фахівця і почати більш уважно ставитися до себе і свого здоров'я.

Я пропоную вам десять перших ознак діабету. Знаючи про них, ви зможете зберегти життя, свою або чужу. Діабет повинен бути розпізнаний на перших стадіях, тоді можна буде уникнути важких ускладнень. Якщо ви спостерігаєте у себе або у близьких ці ознаки (в будь-якому їх поєднанні), не полінуйтеся перевірити рівень цукру в крові.

Десять основних ознак діабету:

1. Ви стали занадто часто ходити в туалет.   Занадто часте сечовипускання викликано великою кількістю глюкози в крові. Коли інсуліну не вистачає, або коли він є неефективним, нирки не в змозі фільтрувати глюкозу і постачати її назад в кров. Тому, маючи надлишок глюкози, нирки намагаються пити воду з організму, щоб послабити надлишок глюкози, як би її розбавити. Ця зібрана вода і заповнює сечовий міхур. Саме тому півдня можна провести у ванній кімнаті.

2. Часто відчуваєте спрагу.   Навіть можна сказати, постійну спрагу. Це також пов'язано з надлишком глюкози і води в нирках. Коли нирки забирають воду з організму, то відразу ж потрібно заповнити її запаси. Організм постійно потребує більше води.

 Що нам треба знати про діабет
 3. Втрата ваги без дієт.   При діабеті 1 типу втрата ваги відбувається швидко, а при діабеті 2 типу - більш поступово. Так як клітини не отримує глюкозу, вони шукають альтернативні джерела енергії. Єдине, що залишається - це брати енергію з м'язів і жиру, тому викликається швидке зниження ваги.

4. Втома і загальна слабкість.   Глюкоза береться організмом з їжі, далі вона поставляється в клітини інсуліном. Якщо інсулін не працює належним чином, то клітини починають голодувати, недоодержуючи глюкозу. А голодні клітини - це втомлене і слабке тіло.

5. Оніміння або поколювання в руках і ногах.   Це відбувається через пошкодження нерва. Високий рівень глюкози пошкоджує нервову систему. Правда, люди, у яких 2 тип діабету, ця ознака відчувають поступово, не відразу.

 Що нам треба знати про діабет
 6. Нечіткість зору.   Високий рівень цукру в крові викликає крововилив у судини сітківки, і вони пошкоджуються. В результаті - судини ослаблені, до того ж рідини не вистачає, очі набрякають - і чіткість бачення стирається. Якщо це починає відбуватися, і вчасно не звернутися до фахівця, то можна втратити зір.

7. Суха шкіра, свербіж, лущення.   Сухість шкіри виникає через проблеми з водою, яка відбувається в організмі при діабеті. Коли нирки «тягнуть» воду з організму, всі інші органи страждають. Тому що нирки п'ють воду з усього, зі шкіри в тому числі.

8. Повільне загоєння ран.   Рани і синяки заживають значно повільніше через обмеженого притоку крові через засмічення артерій. Інша причина повільного загоєння ран - пошкоджена нервова система, викликана діабет. Іноді буває так: якщо уражені нерви ніг, то будь-яку рану, навіть серйозну, людина може не відчувати. Чутливість значно притупляється, можна навіть не помітити глибокий поріз. І це - один з очевидних ознак діабету.

9. Грибкові інфекції.   Надмірна кількість цукру може призвести до розвитку грибка в шлунково-кишковому тракті. Це, у свою чергу, може призвести до грибкових вагінальних інфекцій, а також до інфекцій ясен, шкіри або сечового міхура. Вживання в їжу продуктів, які мають природні цукри (ті, що містяться у фруктах), знизить поширення грибка, який накопичується в організмі.

10. Підвищений апетит.   Почуття голоду викликається відсутністю виділення інсуліну, який робить організм енергійним. Коли організму не вистачає енергії, він посилає сигнали, запитуючи їжу. Саме тому багато хворих діабетом відчувають потребу в їжі, навіть тоді, коли вони щойно закінчили їсти.


Але головне питання, яке хвилює: а чи можна якось запобігти діабету?   Вчені досі не дають точної відповіді, і таблетки або уколу від цієї хвороби поки немає. Правда, фахівці говорять, що діабет 2 типу здебільшого, можна запобігти. Як? Постійна підтримка ваги в нормі, правильне харчування і фізичні вправи. Природно, багато що з цього легше сказати, ніж зробити. Але я вирішила трохи вам допомогти і підготувала кілька дуже простих прийомів з профілактики діабету. Приступимо?

• Режим харчування.   Складіть графік і дотримуйтеся його. Їжте в один і той же час кожен день. Так, ваш організм звикне, що його «годують» постійно, і не буде збирати жири на потім. Це також чудовий шлях контролювати, що ви їсте. Маючи план на день вперед, ви інтуїтивно будете продумувати меню, а значить, це будуть повноцінні прийоми їжі, а не випадкові перекушування.

• Обмеженість в їжі.   Притому, що харчуватися потрібно повноцінно, але розмір порцій краще зменшувати. Ви й самі з часом зрозумієте, що вам не треба стільки їжі, скільки ви готуєте. І читайте правильно етикетки на продуктах, звертайте увагу не тільки на склад, а й на вагу. Наприклад, порція м'яса повинна становити не більше 100 грам, а не 250, як часто фасують виробники.

 Що нам треба знати про діабет
 • Слідкуйте за сіллю.   Надмірна кількість солі не сприяє запобіганню діабету. Сіль підвищує кров'яний тиск і викликає затримку води. Якщо ви не можете відмовитися від солі, то спробуйте хоча б частково замінювати її спеціями. Зараз на ринку з'явилося чимало безсольових приправ, зверніть увагу на них.

• Їжте повільно.   Від початку прийому їжі повинно пройти хвилин 20, перш ніж мозок отримає команду про насичення шлунку. У цей час можна з'їсти дуже багато, чи не так? Так що, якщо хочете зберегти помірність у їжі, то їжте якомога повільніше, тоді ви з'їсте тільки те, що вам потрібно, не більше.

 Що нам треба знати про діабет
 • Пробуйте різні продукти, зробіть свій раціон.   Іноді люди їдять багато не від голоду, а від того, що їм чогось не вистачає, якийсь продукт відсутній в їх живленні. Більш правильним буде включати в свій раціон найрізноманітніші продукти. А також їжте продукти, які навіть називають природними ліками від діабету - це квасоля, броколі, кориця, чорний перець, маслини.

• Пийте більше води.   Наше тіло в основному складається з води, це відомо. І звичайно, коли організм щось витрачає, то в першу чергу йому потрібна вода, щоб заповнити свої ресурси. Багато пити - ще один чудовий і найдешевший спосіб запобігти діабету. При цьому зауважте, що наш організм поглинає холодну воду краще, ніж теплу, так що тримаєте пляшку або глечик з водою в холодильнику або на підвіконні. Чому води потрібно багато? Справа в тому, що чимало води потрібно для очищення, транспортування відходів, і тільки невелика частина з того, що ми випиваємо, йде безпосередньо в сам організм. Ну і важливо те, що достатня кількість вологи робить нашу шкіру молодою і красивою.

• Займіться танцями.   Чому? Танці - це відмінний спосіб отримати прилив адреналіну, він нам теж необхідний. Можна танцювати будинку, можна розважати танцями дітей, можна піти займатися в групу. Це відмінна навантаження, яке супроводжується емоціями.

• Виходьте на вулицю.   Не просто на роботу і з роботи. Дійсно виділяйте час тільки для прогулянки, для свіжого повітря. Внесіть це в свій щоденний ужиток. Якщо у вас є собака, то ця проблема вже буде вирішена.

• Більше ходіть пішки.   Один з фактів про діабет полягає в тому, що всього 30 хвилин ходьби щодня здатні не допустити цього захворювання. Обов'язково ходите! Це покращує метаболізм, це призводить весь організм в норму, це додає сил!

 Що нам треба знати про діабет
 • Кардіо навантаження.   Включайте їх у своє повсякденне життя. Непогано, якщо є можливість їздити на велосипеді або бігати. Здорово, якщо ви дивитеся улюблений серіал, сидячи на велотренажері. Але цього собі можуть дозволити не всі. Тоді почніть хоча б з відмови від ліфта (спочатку один-два поверхи піднімайтеся пішки, не обов'язково відразу десять).

Замислившись про діабет, знаючи неприємні наслідки, ми часто отримуємо дуже великий стимул почати хоч трохи займатися собою. Все в один момент почати робити неможливо. Але обов'язковим є перегляд свого харчування і способу життя. Ці дві складові можуть запобігти дуже багато захворювань, навіть такі важкі як діабет, а, крім того, принесуть масу задоволення у вигляді гарної шкіри, відмінного настрою, прекрасною працездатності.
Автор: Юлія Гнедина