|
Дієтологи, косметологи, лікарі - всі навперебій радять пити якомога більше води. Професіонали від охорони здоров'я б'ють на сполох: більше трьох чвертей населення Земної кулі зневоднюються. Люди не мотивовані пити воду щодня, хоча від цього залежать здоров'я і молодість.
Пропонуємо вагомі аргументи на користь 8-ми склянок води в день:
Вода - хороший помічник у підтриманні потрібної ваги
Дівчата, які сидять на дієтах і стежать за своєю вагою, знають, що потрібно пити якомога більше води. Якщо пити достатньо води, то це допоможе регулювати апетит, тому що дуже часто за відчуття голоду ми приймаємо звичайну спрагу. Коли організм отримує потрібну кількість води, метаболізм функціонує в оптимальному режимі, що не дозволяє товстіти і підтримувати потрібну вагу.
Вода дає енергію
У середині дня так часто навалюється втома, хочеться спати, сил на працю не вистачає. Швидше за все, це від зневоднення. Перш ніж випити чашку кави для бадьорості, випийте одну-дві склянки чистої води. Ви тут же відчуєте, що працювати стало легше, прийшли бадьорість і уважність.
Вода - це здорові кістки
Ми всі знаємо, що наш організм на 80% складається з води. Але чи знаєте ви, що ваші кістки на 50% теж складаються з води? Для того щоб клітини кісток росли і розмножувалися, були здоровими, їм потрібна вода. Це хороший аргумент випити зайвий склянку води, адже ніхто не хоче мати проблеми з кістками. А ми знаємо, що з віком це найчастіше жіноча проблема.
Вода виводить токсини
Вода допомагає вивести токсини та інші шкідливі відходи з лімфатичної системи, нирок і кишечника. Ви ж не хочете накопичувати сміття в своєму організмі! Це найлегше очищення. Пийте достатньо води, і ви не будете страждати від такої ознаки засміченою лімфатичної системи як постійна втома. Печінці і ниркам теж потрібно багато води, щоб робити свою роботу по очищенню.
Вода допоможе мозку
Дивно, але мозок в чому функціонує за допомогою води. А трудиться він дуже багато. Чи знаєте ви, що людський мозок виділяє таку ж кількість електроенергії як лампочка 60 Вт? Давайте своєму мозку достатньо води, щоб підтримувати його роботу на високому рівні.
Вода - це здорова і молода шкіра
Що таке красива шкіра? Светящаяся, здорова, без плям і вугрів. Ми витрачаємо багато грошей на доглядають креми, щоб досягти красивою і молодий шкіри. Але забуваємо, що такого ж ефекту можна домогтися набагато більш простим способом. За допомогою води. Шкіра забезпечується вологою за залишковим принципом, тому тільки хороше і регулярне зволоження організму забезпечить позитивні ефекти від води для шкіри. Крім цього, вода позбавляє шкіру від токсинів.
Вода - це хороше травлення
Така проблема як запор ніколи не відвідує людей, які п'ють багато води, тільки одна клітковина, на жаль, не вирішує питання. Починайте день з обов'язкового склянки води до сніданку. Це відразу ж допоможе травній системі позбутися від накопичених відпрацьованих речовин. Вода розм'якшує кал і забезпечує йому більш швидке і безболісне виведення з кишечника. Якщо ваш кал - твердий, це перша ознака зневоднення організму.
Замініть каву на воду
Вище ви дізналися, що дві склянки води дадуть більше енергії, ніж чашка кави. Але дієтологи і лікарі наполягають і на тому, щоб ранкова кава замінювати водою. Вода миттєво змусить всі системи організму працювати, включаючи мозок і м'язи, в той час як кава робить це набагато більш повільно.
Вода полегшує печію
Існує думка, що на наявність печії впливає з'їдена напередодні їжа. А ось фахівці з цим не погодяться. Насправді, печія відбувається через серйозної нестачі води у верхній частині шлунково-кишкового тракту. І печія - одна з ознак зневоднення організму. Звичайний склянку води замість таблеток - і проблема може бути вирішена. І це може стати профілактикою таких ускладнень зі шлунком як виразка. Серйозна мотивація, правда?
Вода - це життя для клітин
Коли недостатньо води в організмі, то він починає брати воду з внутрішніх органів, з крові, наприклад. Серцю відразу буде складніше працювати через густий крові і, економлячи воду, організм не буде забезпечувати кров'ю важливі органи. Відсутність води - це дуже велике навантаження на роботу всіх органів, тому що клітинам постійно потрібна вода.
Ми змогли вас переконати, що в першу чергу нам потрібно пити багато чистої води. І тільки потім можна собі дозволити чашечку кави або навіть склянку пива.
Автор: Ваша Тамара Василівна
|
|
Незважаючи на те, що дуже багато жінок вважають його мало не особистим ворогом, і приділяють боротьбі з ним величезну кількість сил і часу, жир виконує в організмі безліч корисних функцій. Перша і основна: жир - найбільш концентроване джерело енергії. Як не парадоксально, але енергією і силою для боротьби із зайвою вагою нас забезпечує саме він - жир.
Але є у нього й інші важливі функції: постачання організму необхідними жирними кислотами (частина з яких є незамінними) і жиророзчинними вітамінами групи А, D і Е. Жири утворюють ліпідний бар'єр нашої шкіри, не дозволяючи випаровуватися волозі і оберігаючи шкірний покрив від пересихання. Жир допомагає тілу ефективно використовувати білки і вуглеводи. Достатній вміст жирів необхідно для хорошої мозкової діяльності, концентрації уваги, пам'яті.
Але жир - жиру різниться, а світ жирів так різноманітний і багатий, що можна заплутатися і розгубитися. Є жири тваринні та рослинні (масла), тверді і рідкі, тугоплавкі і легкоплавкі.
Так які ж жири приносять нам користь, а які шкодять? - Запитаєте ви. Так питання ставити не можна. І шкода, і користь жирів залежить тільки від їх кількості в раціоні і поєднання. Всі природні жири і масла - це суміші насичених, моно- і поліненасичених жирів. У будь-якому умовно «корисне» жирі міститься невелика кількість шкідливих жирів, в будь-якому «шкідливому» - корисних.
Жири (інакше тригліцериди) відносяться до класу ліпідів, і являють собою природні органічні сполуки складних ефірів гліцерину і жирних кислот. А ось вже ці жирні кислоти діляться на:
Насичені і ненасичені
.
Якщо є в молекулі жирної кислоти хоча б одна вільна вуглецевий зв'язок, не пов'язана з воднем - це ненасичена кислота, якщо такого зв'язку немає - то насичена.
Насичені
жирні кислоти у великій кількості (до 50% від загальної маси) містяться в твердих тваринних жирах. Виняток становлять пальмова та кокосова олії - незважаючи на рослинне походження, їх жирні кислоти відносяться до насиченим. Насичені кислоти - масляна, оцтова, маргаринова, стеаринова, пальмітинова, арахінова і т.д. Пальмітинова кислота - одна з найпоширеніших жирних кислот у ліпідах тварин і рослин. У тваринних жирах і бавовняному маслі ця кислота становить чверть усіх жирних кислот. Найбільш багате пальмітинової кислотою (майже половина суми всіх жирних кислот) пальмова олія.
Ненасичені
жирні кислоти містяться в основному в рідких рослинних оліях та продуктах моря. У багатьох рослинних оліях зміст їх доходить до 80-90% (в соняшниковій, кукурудзяній, лляному, оливковій). У тваринних жирах також є ненасичені кислоти, але їх кількість невелика. До ненасиченим відносяться: пальмітолеіновая, олеїнова, лінолева, ліноленова арахідонової та інші кислоти. Тут є ще така тонкість, ненасичені жирні кислоти, в молекулі яких одна вільна вуглецевий зв'язок - називаються мононенасиченими, ті у яких цих зв'язків дві і більше - поліненасичені.
• Мононенасичені жирні кислоти
не є незамінними, оскільки наш організм здатний їх виробляти. Найпоширеніша з мононенасичених жирних кислот - олеїнова кислота - міститься у великих кількостях в оливковій олії, маслі авокадо і арахісове олії. Вважається, що цей вид кислоти допомагає знизити рівень холестерину в крові.
• Поліненасичені жирні кислоти (комплекс кислот Омега-6)
-
Cодержат в соняшниковій олії, соєвому маслі, рослинному маргарині.
• Поліненасичені жирні кислоти (комплекс кислот Омега-3)
За ступенем корисності вони стоять на першому місці, оскільки володіють широким дією на різні системи організму: позитивно впливають на серцеву діяльність, усувають депресію, перешкоджають старінню, зниженню пізнавальних і розумових здібностей з віком і мають масу інших корисних якостей
. Відносяться до так званих «незамінним» жирних кислот, які організм не може синтезувати самостійно і які повинні надходити з їжею
. Головний їх джерело - морська риба і морепродукти, причому, чим північніше риба мешкає, тим більше в її жирі кислот омега-3
. Подібні жирні кислоти є в деяких рослинах, горіхах, насінні, а також маслах, одержуваних з них
. Головною з них є альфа-ліноленова кислота
. Її багато в рапсовій, соєвому маслах, лляному і Рижикова маслах
. Їх не можна піддавати тепловій обробці, а слід додавати в салати або приймати як харчову добавку
. Повністю рослинна омега-3 кислота не може замінити морську: лише невелика її частина перетворюється в нашому організмі в такі ж кислоти, які містяться в рибі
.
Жири, які ми вибираємо
Порівнявши найбільш поширені жирові продукти, ми з подивом можемо помітити, що по калорійності рослинні масла випереджають і вершкове масло, і сало, а оливкове масло майже не містить поліненасичених жирних кислот.
• Соняшникова олія (кислоти омега-6).
Саме традиційне рослинне масло в наших широтах. Містить багато поліненасичених ЖК, але занадто мало жирів омега-3. У цьому його головний мінус.
Загальний вміст жиру - 98%
Насичені жири - 12 г
Мононенасичені - 19 г
Поліненасичені 69 г з них: омега-6 - 68 г; омега-3 - 1 г
Калорійність - 882 ккал
• Оливкова олія (омега-9).
Загальний вміст жиру - 98%
Насичені жири - 16 г
Мононенасичені -73 г
Поліненасичені - 11 г, з них: омега-6 - 10 г; омега-3 - 1 г
Калорійність - 882 ккал
Відсоток вмісту поліненасичених кислот в оливковій олії невеликий, зате в ньому величезна кількість олеїнової кислоти. Олеїнова кислота присутня в мембранах клітин рослин і тварин і сприяє підтримці еластичності артерій і шкіри. При високих температурах вона стабільна (тому для смаження добре підходить оливкова олія). Та й засвоюється краще за інших. Оливкова олія добре переноситься навіть людьми, які страждають порушеннями травлення, захворюваннями печінки і жовчного міхура. Більш того, таким хворим навіть рекомендують приймати натщесерце ложку оливкової олії - це надає легкий жовчогінний ефект
• Лляна олія (джерело кислот омега-3).
Ідеальний джерело рідкісних в звичайному раціоні і найбільш цінних омега-3 жирів. Використовується як харчова добавка по 1 столовій ложці на день.
Загальний вміст жиру - 98%
Насичені жири - 10 г
Мононенасичені - 21 г
Поліненасичені - 69 г у тому числі: омега-6 - 16 г; омега-3 - 53 г
Калорійність - 882 ккал
• Вершкове масло.
Справжнє вершкове масло містить не менше 80% молочного жиру.
Загальний вміст жиру - 82, 5%
Насичені жири - 56 г
Мононенасичені - 29 г
Поліненасичені - 3 г
Холестерин - 200 мг
Калорійність - 781 ккал
Містить вітаміни (А, Е, В1, В2, С, D, каротин) і лецитин, який знижує рівень холестерину, захищає судини, стимулює імунітет, допомагає боротися зі стресом. Легко засвоюється.
• Сало.
Загальний вміст жиру - 82%
Насичені жири - 42 г
Мононенасичені - 44 г
Поліненасичені - 10 г
Холестерин - 100 мг
Калорійність - 738 ккал
Свиняче сало містить цінну поліненасичену арахідонову кислоту, яка в рослинних оліях взагалі відсутня Вона входить до складу клітинних мембран, є частиною ферменту серцевого м'яза, а також бере участь і в обмін холестерину. Причому, за змістом ненасичених жирних кислот сало набагато випереджає вершкове масло. Саме тому біологічна активність сала в п'ять разів вище, ніж у вершкового масла і яловичого жиру.
• Маргарин.
Загальний вміст жиру - 82%
Насичені жири - 16 г
Мононенасичені - 21 г
Поліненасичені - 41 г
Калорійність - 766 ккал
Замінює вершкове масло, не містить холестерину. Відрізняється високим вмістом ненасичених жирних кислот. Якщо в складі маргарину невисокий вміст транс-жирів (м'який маргарин), які утворюються в процесі часткової гідрогенізації (затвердіння) рідких масел, то його дієтичні якості досить гарні, щоб замінювати їм вершкове масло.
Єдині однозначно шкідливі жири - це транс-жири!
Незалежні дослідження підтверджують зв'язок між дієтами з високим вмістом транс-жирів та ішемічною хворобою серця. У 1994 році було встановлено, що щорічно транс-жири є причиною близько 30000 смертей від хвороб серця в США
• Спреди
- По суті, ті ж маргарини, але в спредах обмежено застосування гідрогенізованих жирів, а в маргарині такого обмеження практично немає. До того ж має значення, суміш яких рослинних жирів використовувалася при виробництві спреда.
Так які ж жири і масла вибирати (раз вже без них не обійтися)? Дієтологи досі не прийшли до єдиної думки, яка кількість холестерину (а він також життєво необхідний) і жирних кислот повинен отримувати здорова людина. Так що - більше різноманітності, використовуйте весь багатий природний потенціал жирів, але не перестарайтеся з кількістю. Все добре в міру!
|
|
|
|
|
|